ماجرای آهنگ «ابی» که دیشب از تلویزیون پخش شد

فرهنگی

در ادامه پخش سریال «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی این‌بار آهنگی از ابراهیم حامدی در این سریال پخش شد.

ماجرای پخش شدن آهنگ این خواننده از تلویزیون به سکانسی از سریال «معمای شاه» در یک کاباره بازمی‌گردد که او در آن مکان در حال خواندن است.

در قسمتی از سریال «معمای شاه»‌ که ۱۸ دی از تلویزیون پخش شد در یک صحنه محمود قربانی با بازی سپند امیرسلیمانی به همراه غلامرضا پهلوی با بازی علی فرجام‌فر به کاباره‌ای می‌روند که ابراهیم حامدی در آنجا مشغول آواز خواندن است. همین رویداد کافی است تا بینندگان تلویزیون را شگفت‌زده کند.

البته پخش این آهنگ برای سریال «معمای شاه»‌ تنها حاشیه نبود. برخی از کاربران فضای مجازی معتقدند که سازندگان سریال در انتخاب آهنگ دقت نکرده‌اند و زمان ساخت این آهنگ با زمان رویدادی که در سریال نشان داده می‌شوند، همخوانی ندارد. براساس اطلاعات منتشر شده آهنگ «خالی» سال ۱۳۵۵ منتشر شده است و مقطعی که در قصه «معمای شاه» روایت می‌شود به سال ۱۳۵۰ برمی‌گردد. یعنی پنج سال زودتر از آنکه این آهنگ ساخته شود، ورزی آن را در قصه قرار داده است.

نکته دیگر این است که برای نخستین بار خوانند‌ه‌های دوران پیش از انقلاب در قالب یکی از شخصیت‌های داستان وارد سریالی می‌شوند که از صداوسیما پخش می‌شود. پیش از این شاید در فیلم‌های سینمایی اشاره‌ای به این خوانند‌ه‌ها و اجراهای آنان صورت گرفته باشد، اما پخش صدا و تصویر بازسازی شده خواننده‌های قبل از انقلاب در تلویزیون اقدامی بود که پیش از این سابقه نداشت.

حالا خبرها حکایت از آن دارد که در روزهای آینده دیگر خواننده‌های قبل از انقلاب نیز به جمع کسانی که تصاویرشان در سریال «معمای شاه» پخش می‌شود، خواهند پیوست.

بازدید اپلیکیشن 1,152 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

 1. آخه حتی یه بچه هم بخواد سریال بسازه و توش یه آهنگ بذاره به این موضوع دقت میکنه که با زمانش هماهنگ باشه. من نمیدونم اینا مدرکشونو از کجا گرفتن!!! انقدر ضعف و تفاوت حتی در فیلم سازی!؟؟

 2. یه مشت مزخرف و دروغ رو مث همیشه دارن میدن بخورد مردم .جالب اینجاست قدیمیهای خانواده که اون دوران رو دیدن با دیدن اراجیف این مثلن سریال خنده ای از سر خشم سرمیدن و میگن این سریال طنزه دیگه نه؟..
  اینهمه بودجه کلان خرج یه سریال سرتا پا دروغ کردن که چی مثلن میخوان تاریخ رو تحریف کنن؟ اون تاریخ با بد و خوبش تمام شده و نوشته شده با دروغ و تحریف و انکار نمیشه تاریخ رو عوض کرد ـ والا باعث خجالته این کارا
  ببین چه سریالیه که بازیگرانش هم از بازی در اون اکثرن به شدت پشیمونن..

 3. کی میشینه اخه پای تلوزیون ایران! شاهد مدعامم همین امروز صبحه که با اینکه دیشب اعلام کرده بودن فردا مدارس تعطیله سیل مردم و دانش آموزها بود که از دم در مدرسه برمیگشتن یعنی اصلا خبر نداشتن چرا چون رسانه ملی رو کسی نمیبینه، هربار که تعطیلی مدارس خارج از تقویم هست همین منواله
  اما این سریال سرتا پا دروغ و تحریف تاریخ که پر از گاف های وحشتناکه تاریخیه که داره فریاد میزنه از روی تاریخ ساخته نشده که اگه شده بود هزاران سکانس مغایر با تاریخ نداشت حتی کتاب تاریخ راهنمایی! یعنی عواملش هرچی دم دستشون اومده و دلشون خواسته ساختن و کوچکترین تحقیقی نکردن،بیشتر شبیه یه جوک لوسه تا دوریال!
  راستی جناب آقای ابی یکی از بهترین خواننده های ایرانن و صداشون تا ابد ماندگار خواهد بود

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.