بلیت‌ ۳۰۰ هزار تومانی، رکورد اجراهای هنری ایران را شکست

فرهنگی

گران‌ترین بلیتی که تا کنون در ایران برای یک کنسرت فروخته شده بود، مربوط به اجرای ماسانوری تاکاهاشی ملقب به «کیتارو» بود. این هنرمند که شهرتی جهانی دارد در مهر ۱۳۹۳ به ایران آمد و برای چهار شب در تالار بزرگ وزارت کشور کنسرت‌هایش را برگزار کرد. قیمت بلیت‌های این کنسرت از ۸۰ هزار تومان آغاز می‌شد و تا ۱۹۵ هزار تومان ادامه داشت.

بالابودنِ رقمِ دستمزد «کیتارو»، بالا بودنِ هزینه سفرِ اعضای گروه، بالا بودنِ هزینه حمل‌و‌نقلِ سازها و البته سیستم صوتی که خودِ گروهِ «کیتارو» با خود به ایران آورده بودند؛ از جمله توجیه‌هایی بود که برای بالا رفتنِ قیمت بلیت‌ها مطرح شد و تا حدودی هم پذیرفتنی بود.

از آن زمان تا کنون دیگر هنرمندی با شهرتی جهانی در حد و اندازه‌های «کیتارو» به ایران نیامد که این قیمت بلیت بار دیگر تکرار شود.

امروز اما در همین تهران بلیت‌هایی در حال فروش است که قیمتش به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است؛ آن هم نه برای یک کنسرتِ واقعی که برای یک کنسرت خنده!

در این اجرا نه خبری از یک هنرمند با شهرتی جهانی است و نه گروهی هنری با استانداردهای بالا قرار است به‌روی صحنه برود. در این برنامه هیچ هزینه سفر و یا جابه‌جاییِ سیستم‌های صوتی یا سازهای سنگین از آن سرِ دنیا به این سرِ دنیا در کار نیست. در واقع در این برنامه بدون هیچ توجیهِ پذیرفتنی، قیمتِ بلیت‌ها به ۳۰۰ هزار تومان هم رسیده است تا حسن ریوندی با فروش بلیت‌های کنسرت خنده‌اش به‌قیمت ۳۰۰ هزار تومان رکورد فروش بلیت در ایران را بشکند و رودستِ کیتارو بلند شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بازدید اپلیکیشن 179 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. آخه این ریوندی نه قیافه داره و نه بامزست و نه باادب و…..
    و فقط بوسیله تلگرام معروف شد ،مگه چی داره که باید ۳۰۰ هزار تومن مردم بِدَن واسه جوک گفتناش

    حقوق یه کارگر زحمتکش باید ماهانه ۹۰۰هزار تومن باشه و راوندی واسه کاراش طلب ۳۰۰ تومنی میکنه
    خدایی رو رو برم …..

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.