عمر کوتاه، ثمره کار طولانی!

سلامت و زندگی

اگر تصور می‌کنید ساعات کار طولانی موفقیتتان را افزایش می‌دهد، در اشتباه هستید. شاید پس از خواندن این جمله، عده‌ای از شما بپرسید مگر می‌شود کمتر کار کرد و بیشتر موفق شد؟ در واقع تعریف شما از موفقیت حائز اهمیت است. اگر هدف شما از دست دادن سلامتی‌تان در دوران جوانی است، پس می‌توانید ساعات طولانی را به کار کردن اختصاص دهید!

اما لازم است بدانید؛ طبق مطالعات علمی طولانی کار کردن عمر را کوتاه می‌کند، خطر بروز سکته مغزی را بالا می‌برد و ۴۰‌ ساعت کار در هفته، تا ۱۰‌ برابر بیشتر منجر به فوت می‌شود. بررسی‌ها در طی ۹ سال نشان داده‌اند که کنار گذاشتن تفریح و تعطیلات احتمال حمله‌ی قلبی را ۳۰‌‌ تا ۵۰‌ درصد افزایش و طول عمر را تا ۲۰‌ درصد کاهش می‌دهد و همچنین زمینه‌ی افسردگی و بیماری سرطان را فراهم می‌کند. نشستن طولانی‌مدت مقابل کامپیوتر یا در جلسات اداری هم ابتلا به دیابت، سرطان و کاهش عمر را منجر می‌شود.اگر کارفرما یا شرکت از شما می‌خواهد اضافه کاری بگیرید و بیش از ۴۰‌ ساعت در هفته کار کنید، این موضوع توازن سلامت و زندگی شما را به هم می‌زند؛ یا اگر شغل آزاد دارید و بدون استراحت و گذراندن تعطیلات، پیوسته و طولانی کار می‌کنید، سلامت خود را به‌طور جدی در خطر می‌اندازید.

توصیه می‌کنیم:

اگر در سازمانی کار می‌کنید که ساعات طولانی مشغول هستید، به فکر پیدا کردن کاری کم‌خطرتر یا برپایی کسب‌وکار خودتان باشید تا سال‌های محدودتری در معرض فشار شغل فعلی‌تان قرار گیرید. اما اگر خودتان به طولانی کار کردن وابستگی دارید، لازم است برنامه‌ریزی شخصی کنید و کارتان را به ۴۰ تا ۵۰‌ ساعت در هفته کاهش دهید و با وسوسه شدن مقابله کنید. باور کنید معنای «موفقیت»، کار کردن تا سرحد مرگ نیست!

منبع: زومیت

بازدید اپلیکیشن 117 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.