علت مختل شدن فیلترشکن‌ها از زبان وزیر ارتباطات

دانش و فناوری

وزیر ارتباطات درباره مسدود شدن فیلترشکن‌ها که از دیروز تشدید پیدا کرده توضیحاتی ارائه داده است:

به گفته محمدجواد آذری جهرمی نباید اجازه داد فضای کشور پر از باج‌افزار شود. به همین دلیل این حرکت برای مسدود کردن فیلترشکن‌ها آغاز شده و طبق قانون هم بوده است و مشکل مقرراتی درباره این مساله وجود ندارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اختلالات اینترنتی نیز توضیح داد: انسداد فیلترشکن‌ها نباید باعث افت کیفیت اینترنت و یا ایجاد مشکلاتی برای کسب و کارها شود. اختلالات اینترنتی موضوع بدی است که ما از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات خواستیم موضوع را بررسی کند و به اپراتورها هم در این باره تذکر دادیم. دیروز بعد از ظهر هم جلسه‌ای با حضور اپراتورها برای بررسی این موضوع تشکیل شد.

آذری جهرمی ادامه داد: اما بنا نیست به این موضوع بپردازیم که با دستور فیلترینگی که آمده و با مخالفت بسیاری از مردم مواجه شده است، می‌توانیم به باج‌افزارها و فیلترشکن‌ها اجازه دهیم که در کشور توسعه پیدا کنند.

وی با تاکید بر مضرات استفاده از فیلترشکن بیان کرد: امیدواریم مسئولانی که متصدی فیلترینگ هستند، به این موضوع توجه داشته باشند زیرا این مسئله یک تهدید بزرگ است.

بازدید اپلیکیشن 349 , بازدید سایت 3

نظرات کاربران

  1. شماها تلگرامو فیلتر نکنید تا فضای مجازی پر از باج افزار نباشد شماها هستید که مردم رو مجبور به کاری میکنید که ضرورتی ندارد چه لزومی داشت تلگرام فیلتر شود آقای وزیر اتفاقا بازم فیلتر شکن دانلود میکنیمو استفاده هم میکنیم

پاسخ دهید