شمارش معکوس برای خداحافظی با تلگرام

دانش و فناوری

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد و فکر می‌کنم این اتفاق حداکثر تا پایان ماه جاری بیافتد.

علاءالدین بروجردی در گفت و گو با رادیو شهری بروجرد، با اشاره به موضوع از مدار خارج شدن «تلگرام» اظهار کرد: این تصمیمی است که در بالاترین سطح اتخاذ شده و تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد.

وی تصریح کرد: این موضوع به لحاظ امنیت ملی ما مهم است، با توجه به نقش مخربی که تلگرام در بحران های سال گذشته در کشور داشت و هم اینکه ما امروز در فضای مجازی به این توانمندی رسیده ایم که یک سامانه ملی را مانند سروش و ظرفیت های دیگر تعریف کنیم، ما را به این تصمیم رسانده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: ممکن است تعداد مشترکین سروش سه میلیون باشد و تعداد مشترکین تلگرام چهل میلیون، اما این تعداد سرریز می شوند و وقتی تلگرام از مدار خارج شد مردم به یک سامانه ملی روی می آورند.

وی تصریح کرد: در رابطه با نگرانی هایی که رسانه های بیگانه بیشتر به آن دامن می زنند که سامانه های داخلی ایمن نیست و یا مسائلی از این دست، به لحاظ بسترسازی فنی و سالم بودن محیط آن، کار گسترده ای در حال صورت گرفتن است.

بازدید اپلیکیشن 528 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. تلگرام رو فیلتر کنید تا مردم به اجبار برن سراغ سروش،مثل اینکه واردات حودرو رو هم محدود کردید تا مردم برن سراغ پراید و امثالهم…به اجبار میخوان محصولات داخلی رو به خورد ملت بدن.عزیزه من رقابت کنید

  2. یعنی الان فقط مشکل مملکت تلگرامه !!! برید دلار 5040 تومنی رودرست کنید ، به کارفرماهای ظالم رسیدگی کنید که هفت ماه هفت ماه حقوق کارگر و نمیدن نه اینکه فکر یک پیام رسان باشید . بسه دیگه به فکر اشتغال باشید جوانها سر کار باشن اصلا به تلگرام سر نمیزنن

  3. wechatرو فیلتر کردید، فیسبوک اومد ، فیسبوک رو فیلتر کردید ، توییتر اومد ، توییتر هم فیلتر کردید، تلگرام و اینستا اومدند ، حالا هم تلگرام و احتمالا در پروژه بعدی اینستاگرام رو هم فیلتر کنید، سوال اینجاست… بعدی و بعدیها هم می آیند، تا کی و کجا میخواید این بازی مسخره رو ادامه بدید؟

پاسخ دهید