شرکت‌های بیمه به خودروسازان رکب زدند

اقتصادی

خودروسازان همواره با ایجاد کردن رقابت منفی در بیمه شخص ثالث، اقدام به گرفتن ۱۵ تا ۲۰ درصد تخفیف از شرکت های بیمه می کردند و این تخفیف را هم به مشتریان انتقال نداده و به عنوان سود خود شناسایی می کردند!

این در حالی است که بیمه شخص ثالث، زیان ده ترین رشته بیمه ای بوده و در تمام شرکت های بیمه زیان ده است. و اصلا تخفیف برای ماشین های تولید شده جدید کاملا در تعارض با اصول بیمه گری است.

به همین منظور با تدبیر سندیکای بیمه گران، صدور بیمه نامه شخص ثالث برای ماشین های جدید بصورت کنسرسیومی بین شرکت های بیمه درآمده و صرفا بیمه ایران به عنوان رهبر صنعت بیمه اقدام به صدور بیمه نامه می کند. ولی کلیه شرکت های بیمه در کنسرسیوم تشکیل شده شراکت دارند و بیمه ایران حق اعطای هیچ تخفیفی را در این زمینه ندارد.
به این شکل علاوه بر این که رشته شخص ثالث از زیان خارج می شود، دیگر کلک خودروسازان به مردم و به شرکت های بیمه برای شناسایی سودهای موهومی جواب نخواهد داد.

بازدید اپلیکیشن 92 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. تمام رقبای خارجی که اصلا درمقابلشون عددی نیستن رو بلطف حمایت از تولید داخل از گود خارج کردن و یک مشت پیچ و مهره رو به اسم ماشین به خلق الله قالب میکنن اونم نه به قیمت واقعی ده ها برابر قیمت اصلیش و اینم براشون کافی نبوده و به اسم مصرف کننده جیب بیمه رو هم خالی میکردن
    اگه بخوای طبق استانداردهای بین المللی حساب کنی حتی نباید ماشینی به اسم پراید رو استارتشو بزنی چه برسه با صدکیلومتر سرعت هم حرکت بکنی

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.