شروط معاون سیما برای پخش ربنای شجریان

فرهنگی

معاون سیما که صبح امروز در پشت صحنه یک سریال طنز حاضر شده بود، با پرسش خبرنگار ایسنا درباره‌ی پخش ربنای محمدرضا شجریان از تلویزیون مواجه شد که به نظر می‌رسد پاسخ وی، وضعیت پخش این اثر را پیچیده‌تر کرد.

مرتضی میرباقری در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان صداوسیما در قبال پخش دعای ربنای محمدرضا شجریان رویکرد جدیدی اتخاذ کرده است؟ گفت: پخش نشدن این دعا از صداوسیما منعی بوده که خودشان باعث آن شده است. اگر از سوی ایشان احترام به انقلاب، احترام به آزادی،‌ امنیت و حاکمیت ابراز شود، هیچ منعی برای پخش این دعا وجود ندارد.

او یادآور شد: بارها گفته‌ام ایشان به دلیل شرکت در جریان فتنه ۸۸ اشتباهات فاحشی انجام دادند که واقعا پیشنهاد ما به هنرمندان این است که در مسائلی که امنیت کشورشان را به خطر می‌اندازد و می‌تواند خیانت در کشور را ایجاد کند، نباید حضور پیدا کنند و بازی بخورند؛ چراکه هنرمند آدم سیاسی نیست. هنرمند باید در کار اصلی خودش قرار بگیرد؛ بنابراین زمانی که این مسائل اتفاق می‌افتد، باعث می‌شود آن رسالت اساسی که یک هنرمند موظف به انجام آن است، لطمه ببیند و این کار در آن سال مورد لطمه قرار گرفت.

معاون سیما متذکر شد: شما در کشوری با سابقه فرهنگی بزرگ هستید که امنیت فوق‌العاده‌ای در آن حاکم است و انتخاباتی در آن برگزار شده که حتی ترقه‌ای در آن منفجر نشده است. هنرمندان باید قدردان انقلابی که در این کشور ایجاد شده، باشند؛ قدردان امنیتی که توسط حاکمیت برای مردم ایجاد شده است. نمی‌توان حاکمیت را زیر سوال برد و به گونه‌ای صحبت کرد که به حاکمیت لطمه بخورد؛‌ حاکمیتی که آزادی و امنیت ایجاد کرده است. بر این اساس ممکن است ناشی‌گری‌هایی از سوی برخی افراد مطرح شود که حاکمیت می‌تواند این ناشی‌گری‌ها را ببخشد. اگر این مسیر درست طی شود ما هیچ مشکلی برای پخش ربنا نداریم.

بازدید اپلیکیشن 297 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

 1. بعد سی سال اجرای ربنای استاد شجریان تازه یادتون افتاده شرط بذارید، بابا قباحت هم حدی داره ، با بچه دو ساله طرف نیستید که، اصن نمیخاد پخش کنید، استاد شجریان در کل جهان شناخته شده است و شما نمیخاد زحمت بکشید.

 2. واقعا مسخرست اصرار به پخش شدن ربنای داریم وقتی رییس جمهور اسبق و سابق ممنوع التصویرن !! حرف آقای میرباقری اگر هم تلخ باشه ولی واقعیته.باید یه فکر اساسی کرد.یا تلوزیون رد از حالت ابزار سیاسی خارج کرد.یا سیاسی ها رو از حالت قهر در آورد.

 3. جالبه!! بعضیها همه پرستیژ و قیافه گرفتنشون اینه که صدا و سیما مخاطب نداره و هیچکس بهش نگاه نمیکنه، اونوقت چپ و راست دارند، جلز و ولز میزنند که ربنا پخش بشه، خب اگر کسی نگاه نمیکنه پخش بشه و نشه فرقی نداره دیگه. پس لطفاً خودتون را خسته نکنید، مرسی، أه.
  خخخخخخخخ 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂.😜 😜 😂

 4. چرا بعضی از دوستان فکر میکنن برای پرداختن به هر مسئله ای باید اول بریم بببنیم فلان حله؟بهمان حله؟این حل شدن باید از یه جایی شروع بشه یا نه؟مردم باید از رسانه به اصطلاح ملیشون چیزی رو ببینن که میخوان یا نه؟توی مملکت به این بزرگی اگه هر سیاستمدار یا امام جمعه یا هر شخص دیگه ای یه نظری بده پس قانون به چه دردی میخوره؟ اگه قرار باشه امور کشور مخصوصا مسائل فرهنگی سلیقه ای اداره بشه پس برای چی قانون تصویب میکنیم؟

 5. دوباره یادی کنیم از حکایتی که به طرف میگند مرحوم سفارش کرده توی ختم من سیاه نپوشید، میگه مرحوم غلط کرده، تیپ مشکی رو عشقه!! 😂 😂 مثل اینجا که میگند: استاد!! خودش گفته صدای منو پخش نکنید یه عده میگند استاد….. تیپ ربنارو عشقه!!!

 6. شما حقّ نداری راجع به یک اسطوره اینطور اظهار نظر بکنی. شما داری تشخیص میدی کی وطن پرسته و کی وطن فروش!!!؟ شاید خداوند اون بنده اش رو خیلی بیشتر از شما دوست داشته باشه، پس از خشم خدا بترس.

 7. آقای شکیب مسئله اینه که صدا و سیما باید به نظر مردم احترام بذاره
  و جانب طرف سیاسی خاصی رو نگیره
  مخاطب صدا و سیما رو همین مخاطبی تشکیل میده که دارن میگن ربنا باید پخش بشه
  درسته صدا و سیما مخاطب خودشو از دست داده و ریزش داشته
  ولی هنوز بعضی برنامه ها رو نگاه می کنن
  فوتبال رو نگاه می کنن علیخانی رو نگاه می کنن
  و…
  در ضمن اینکه صدا و سیما مخاطب نداشته باشه
  دلیل نمی شه هیچ کی هیچی نگه و یه گروه اقلیت بر صدا و سیما حکومت کنه و هر کار دلشون بخواد هم بکنن کسی حساب نخواد؟!

 8. دوستان مسئله اصلا پخش ربنا یا صدای استاد( عزیز که خیلی خیلی دوستشون دارم )نیست .داستان غم انگیز اینه که ثدا و صیما رسانه ملی نیست و اگر هست نیمی از جمعیت ایران رو جزء ملت نمیدونه .نمونه اش اینه که موقع گزارش گرفتن فقط از خانم هایی سوال میپرسن که محجبه باشه و تازه موقع راه پیمایی یا انتخابات مهربون میشن و چند تا خانم که یه کوچولو روسری شون رو عقب کشیدن رو هم جزء ملت به حساب بیارن و یه تصویری ازشون نشون بدن.

 9. معاونت نامحترم سیمایی
  شما چه کاره ای
  با چه جراتی در مورد خسرو آواز ایران اظهار نظر می کنی
  مگه مال پدریته که هر حرف بی ربطی به زبون میاری

  متاسفم که ی عده نادان جاهل که واسه ملت تصمیم گیرنده شدن.

  آب که سربالا بره
  قورباغه ابوعطا می خونه.

  یا رب مباد گدا معتبر شود….

  لیاقت می خواد

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.