رونمایی از کارتخوان‌های جدید سوخت/ لزوم استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌ها

اقتصادی

میزان- مراسم رونمایی از کارتخوان‌های جدید سوخت با حضور محمدرضا موسوی خواه مدیرعامل پخش فرآورده های نفتی و تنی چند از مسئولین برگزار شد.
این مراسم در جایگاهی در غرب تهران برگزار شد.

محمدرضا موسوی خواه مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در خصوص مزایای استفاده از هوشمند شدن جایگاه‌های سوخت گفت: با حرکت به سمت هوشمندسازی، نقل و انتقال پول با جایگاه ها که نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان می رسد با امنیت بیشتری صورت می گیرد.

وی با اشاره به صرفه جویی ۲۰ میلیارد تومانی در صورت تعویض دستگاه‌های جایگاه سوخت، گفت: متعهد شده ایم تا پایان سال ۹۸ کل کشور را به این کارت خوان های جدید مجهز کنیم که در این راستا بانک عامل سرمایه گذاری های لازم را انجام داده و هزینه ای بر دوش دولت نیست.

موسوی خواه در این مراسم با تاکید بر استفاده تمام مشترکین از کارت سوخت اظهار کرد: از زمان برنامه ریزی و اجرای کارت سوخت، استفاده برای تمام مشترکین اجباری است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: در شرایط فعلی نیز به مشترکین توصیه می شود از کارت خود در جایگاه ها استفاده کنند تا مشکلات و معضلات عدم استفاده از کارت همانند اعتراض به کم فروشی یا زیاده فروشی جایگاه ها شناسایی و برطرف شود.

وی گفت:در حال حاضر افراد از کارت سوخت جایگاهداران استفاده می کنند که این مسئله مدیریت سوخت در بخش کلان کشور را با مشکل مواجه کرده است.

موسوی خواه تصریح کرد: افرادی که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند می توانند با مراجعه به سایت اداره پست پیگیر کارت خود شوند.

موسوی خواه در خصوص فیلم منتشر شده در فضا مجازی برای عملکرد نادرست جایگاه ها در نشان دادن اعداد و ارقام بنزین مصرفی گفت: تمام تجهیزات به گونه ای پلمپ شده که به صورت معمول امکان دست کاری وجود ندارد، اما با این حال باز هم می توان سهمی را برای دخالت انسانی قائل شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به ابهام های موجود در فیلم گفت: فیلم با ابهام هایی همچون صفر بودن یا نبودن دستگاه، استفاده از نازل سمت راست یا چپ رو به رو است، همچنین اگر فیلم بردار نام جایگاه سوخت را می برد امکان پیگیری برای ما وجود داشت.

وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از قاچاق سوخت اشاره و بیان کرد: با همکاری ناجا نظارت در جایگاه ها برای توزیع سوخت بیشتر شده و توانستیم بیش از ۳۰ هزار کارت مهاجر شناسایی و بسوزانیم.

موسوی خواه در ادامه به واردات ۵٫۷ میلیون لیتری اشاره و بیان کرد: در کنار توزیع بنزین یورو ۴ حدود ۳٫۳ تا ۳٫۷ میلیون لیتر بنزین سوپر نیز در سراسر کشور توزیع و مصرف می شود.

بازدید اپلیکیشن 191 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید