رونمایی از تویوتا پرادو لندکروزر۲۰۱۸/تصاویر

دانش و فناوری
گزارش تصویری
برای نمایش تصاویر کلیک کنید. 3 عکس

وب سایت جی اس ام : تویوتا، نسل جدید پرادو لندکروزر را در نمایشگاه خودروی فرانکفورت معرفی کرد.
تصاویر جاسوسی از پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ از ماه‌ها پیش در سطح وب منتشر می‌شود اما تویوتا امروز این شاسی بلند مخصوص آفرود را رسما در نمایشگاه خودروی فرانکفورت معرفی کرد. تغییرات بدنه این شاسی بلند اندک و جزئی هستند و این تغییرات، با طراحی جدید سپر جلو آغاز می‌شوند. جلو پنجره هم طراحی جدیدی دارد و ورودی‌های جدید، حجم هوای ورودی به محفظه موتور را افزایش می‌دهند.
هرچند ظاهر این جلو پنجره با آن خطوط عمودی هنوز هم خوب نیست، اما چراغ‌های جلو نسبت به قبل بسیار بهبود یافته‌اند و ظاهر مدرن‌تری به پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ می‌بخشند. به ویژه در نسخه‌های بالاتر که از چراغ‌های LED روشن در طول روز (دیلایت) هم بهره می‌برند.

تویوتا پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ به معنای واقعی یک SUV است. طول آن در مقایسه به نسل قبلی، ۶۰ میلی متر افزایش یافته است. همان طور که گفتیم، سپر آن طراحی جدیدی دارد و گلگیرهای جلو هم کمی متفاوت هستند. البته سپر عقب تغییر چندانی را تجربه نکرده است. در این پکیج، رینگ‌های آلیاژی جدید با سایزهای ۱۷ تا ۱۹ اینچی هم وجود دارند و چراغ‌های ترمز عقب هم از نوع LED هستند.
از جمله تغییرات دیگر خارجی تویوتا پرادو لندکروزر ۲۰۱۸، رنگ‌های بدنه خاصی مانند برنز متالیک و آبی زمردی هستند.

اما مهمترین تغییرات این خودرو در داخل کابین رخ داده جایی که تویوتا تصمیم به بالا بردن کیفیت متریال و ابزار گرفته است. از جمله تغییرات این کابین، می‌توانیم به نمایشگر ۸ اینچی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی، یک نمایشگر ۴٫۲ اینچی دیجیتالی رنگی در مرکز صفحه آمپر، فرمان جدیدی که از لندکروزر ۸ سیلندر به قرض گرفته شده و نورپردازی سفید در صفحه آمپر اشاره کنیم.
تویوتا پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ در ۱۹۰ کشور دنیا عرضه می‌شود که بنا بر کشوری که این خودرو خریداری می‌شود، گزینه‌های متفاوتی برای موتور خودرو وجود دارند.
یکی از موتورها، ۲٫۸ لیتر ۴ سیلندر دیزلی است که ۱۷۷ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و این نیرو از طریق جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. برای این موتور جعبه دنده ۶ سرعته دستی هم عرضه می‌شود که با انتخاب آن، میزان گشتاور به ۴۲۰٫ نیوتن متر کاهش پیدا خواهد کرد. حداکثر سرعت خودرو با هر دو نوع جعبه دنده به ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد ولی شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در نسحه دستی ۰٫۶ ثانیه کمتر است و این اتفاق، در مدت ۱۲٫۱ ثانیه رخ می‌دهد.
اما اگر به موتورهای بنزینی علاقه بیشتری داشته باشید، می‌، می‌توانید به سراغ موتور ۲٫۷ لیتری بنزینی بروید که ۱۶۱ اسب بخار قدرت و ۲۴۶ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. برای این موتور هم دو جعبه دنده ۵ سرعته دستی و ۶ سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود. اهمیت حداکثر سرعت در چنین خودرویی رنگ می‌بازد اما بد نیست بدانید که حداکثر سرعت نسخه دستی ۱۶۵ کیلومتر بر ساعت و حداکثر سرعت نسخه اتوماتیک ۱۶۰ کلیومتر برساعت است.

اگر به دنبال قدرت بیشتری هستید، می‌توانید نسخه ۴٫۰ لیتری بنزینی را انتخاب کنید که منحصرا با جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک در دسترس خواهد بود و قادر است ۲۴۹ اسب بخار قدرت و ۳۸۱ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

تویوتا پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ از ویژگی ایمنی Safety Sense تویوتا بهره می‌برد که با خود، ویژگی‌هایی همچون سیستم جلوگیری از تصادف، تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل تطبیقی، تشخیص نقاط کور، و هشدار حرکت در بین خطوط همراه شده است. همچنین چندین تکنولوژی دیگر مانند پایش وضعیت لاستیک‌ها و هشدار برخورد از عقب در ترافیک از جمله آن هستند.

بازدید اپلیکیشن 171 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.