روزنامه جمهوری اسلامی: چرا پرچم آمریکا را آتش زدید؟

سیاسی

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از آتش زدن پرچم امریکا در مجلس. بخشهایی از این یادداشت را برایتان نقل می کنیم:” هرچه باشد پرچم، نماد یک ملت است. ما که با مردم آمریکا جنگ نداریم، پس چرا با این حرکات به آنها اعلام جنگ می‌دهیم آن هم از خانه ملت! پیام این آتش زدن‌ها و مرگ گفتن‌ها برای سایر ملت‌ها چیست؟ از چند نماینده احساساتی که بگذریم، شخصیت‌هایی مثل رئیس و نواب رئیس مجلس و امثال آنان، وظیفه‌ای نداشتند؟!
همین اقدامات حاشیه‌ای و فراموش شدنی برای ما، در قضاوت مردم و حافظه تاریخی آنان از یاد نمی‌رود، کما اینکه آقایان نماینده بازتاب اقدام خود را می‌توانند در فضای مجازی و رسانه‌های اروپا و آمریکا و سایر نقاط جهان ببینند. هر چند ممکن است این آتش سوزی، ابتکار! چند نفر باشد ولی سکوت سایرین و عدم اعتراض به این اقدام. حتماً حمل بر همراهی می‌شود. لطفاً نگوئید این‌ها مسائل کوچکی است، همین مسائل کوچک و ظاهراً بی‌اهمیت وقتی کنار هم چیده می‌شوند – حداقل در دو دهه گذشته – آنگاه نتیجه می‌شود مسئله عظیم و پیچیده‌ای که بسیاری هنوز لاینحل مانده است. “

بازدید اپلیکیشن 329 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. با توجه به وظیفه و مسوولیتی که مجلس برای مقابله با آمریکا و دشمنان خارجی و داخلی و همچنین وظیفه و قدرتی که برای بهبود وضعیت جامعه و رفع مشکلات مردم دارد، انجام اینگونه کارهای سمبلیک و نمادین که مخصوص تظاهرات و راهپیماها هست، اگر نشاته فرار از مسولیت نباشد، نشانه بی سلیقگی و گم کردن هدف است.
    می‌گویند در یک مناسبت مذهبی یکی از روحانیون در مجلس شروع به روضه خوانی کرد در این هنگام مرحوم مدرس بلند شد و گفت : آشیخ ! سپهسالار بغل این ساختمان مجلس یه مسجد هم ساخته، برو اونجا روضه‌خوانی کن اینجا جای قانون گذاریه نه روضه خونی حالا اینجا هم…….

  2. و اما بشنوید از نماینده ای که در یک حرکت بزرگ و انقلابی، پرچم امریکا را در مجلس به آتش کشید..

    محسن کوهکن، نماینده لنجان از استان اصفهان…

    پسر بزرگوارشون نمایندگی واردات قطعات کامپیوتر به کشور رو دارند و ساکن آمریکا هستند..

پاسخ دهید