روحانی: آنها که به هاشمی توهین کردند، شرمنده‌اند

سیاسی

ایسنا: حسن روحانی امروز در مراسم بهره برداری از فازهای ۱۷ تا ۲۱ پارس جنوبی، ‌ اظهار کرد: اگر ما با هم باشیم، ‌وحدت داشته باشیم و دست به دست هم دهیم می توانیم پیشرفت کنیم و عزت، ‌ آرامش و پیشرفت دوباره را به دست آوریم.

وی تاکید کرد: در صورتی که دست به دست هم دهیم و دنبال مسائل جزئی و پیش پا افتاده نرویم، پیشرفت می‌کنیم. ملت ما، ملت فرهنگ، ‌عشق به قرآن، پیامبر و اهل بیت و عشق و اخلاق است. نگذاریم فضا با دروغ، تهمت و گفتن سخن خلاف آلوده شود. افتخار ما راستگویی، ‌شفافیت، ‌احترام به حقوق یکدیگر است.

روحانی با بیان اینکه ما باید به بزرگان کشور احترام بگذاریم، گفت: دیدیم روزی که عده‌ای به شهید بهشتی توهین کردند،‌ اما پس از شهادتش سال‌ها شرمنده بودند. دیدیم عده‌ای به آیت الله هاشمی توهین کردند اما امروز پس از پرواز روح او به آسمان‌ها شرمنده هستند. تازه این شرمندگی این دنیاست، شرمندگی قیامت بیشتر است. بیاییم با هم برادر باشیم و در کنار هم برای پیشرفت کشور عمل کنیم و با مردم با صداقت سخن بگوییم. ملت ما صلح،‌ آرامش،‌ پیشرفت،‌ امنیت و عزت بلند می‌خواهد.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز، روز عزت بیشتر ما ایرانیان است، خاطر نشان کرد: بزرگترین هدف ما ایران پیشرفته و پیشرو است. بزرگترین هدف ما این است که ما ایران را به نقطه اوجی برسانیم که همه ایرانیان در تاریخ در انتظار آن بودند.

رئیس دولت تدبیر و امید افزود: روزی که تورم ۴۵ درصدی تک رقمی شد، روزی که پس از ۱۲ سال به رشد ۸ درصدی رسیدیم،‌ روزی که در برابر ۶ قدرت بزرگ دنیا حق ملت را گرفتیم، روزی که طرح تحول سلامت به ثمر نشست و همه مردم زیر پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند آن روز،‌ روز افتخار برای ما ایرانیان بود. مردم دیگر در بیمارستان‌ها مجبور نیستند برای تامین هزینه‌های درمانی خود طلای همسرانشان یا فرش زیر پایشان را بفروشند.

روحانی با اشاره به اینکه امروز،‌ روز اقتصاد مقاومتی ایران است و صنعت نفت روزهای پرافتخاری را برای ما آفریده است، اظهار کرد: ظرف چند ماه قدرت صادرات نفت و میعانات ما دو برابر افزایش یافت و مدیران صنعت نفت ما در اوپک توانستند حق غصب شده چند ساله ایران را پس بگیرند و تولید نفتمان را در بازار جهانی به مرز قبل از تحریم برسانند. امروز شاهدیم در یک روز ۵ فاز پارس جنوبی به بهره برداری می‌رسد. همزمان با آن بهره برداری از لایه نفت پارس جنوبی را شروع می کنیم و همزمان چند پتروشیمی در این منطقه به بهره برداری می‌رسد. امروز از سرمایه گذاری بیش از ۲۰ میلیارد دلار بهره برداری می‌کنیم،‌ این روز،‌ روز به یاد ماندنی برای صنعت نفت ماست. بهره برداری ما در میدان پارس جنوبی از کشور همسایه پیشی می‌گیرد.

وی گفت: عزت ما در سایه اقتصاد مقاومتی است، عزت ما در سایه موقعیت ما در صحنه‌های مختلف است. از یک طرف امنیت و آرامش ما و از یک طرف صدای بلند آزادی ملت و ان‌شاءالله مشارکت بزرگ در ۲۹ اردیبهشت و از طرف دیگر نیز پیشرفت به دست ایرانیان در همه زمینه ها انجام می شود.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: ما انقلاب نکرده‌ایم که رو در روی هم بایستیم و همدیگر را تخریب کنیم و برای مواد غذایی دستمان به سمت بیرون دراز باشد. ما به فکر خودکفایی و صادرات گندم، گاز، نفت گاز و گازوئیل و بنزین بودیم. ان‌شاءالله در هفته‌های آینده خودکفایی در زمینه بنزین نیز تحقق خواهد یافت.

وی ادامه داد: ما یک قانون اساسی، یک دولت و رهبر و یک آرمان و انقلاب و ایران سربلند و عزیز داریم. امروز روزی است که به لطف خدا شاهد گامی بزرگ در پیشرفت کشور هستیم و امروز روز خوشحالی و افتخاری برای ملت و دولت و روز غرور برای ایران و دوستداران ایران خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه باید بتوانیم در همه زمینه ها گامهای بلندی برداریم، خاطر نشان کرد: دولت در حمل و نقل به فکر نوسازی بوده و است. در زمینه تبادل با دنیا ایران را به عنوان کریدور شمال – جنوب و شرق – غرب قرار داده و قرار خواهیم داد.

رئیس‌جمهور با اشاره به بهره برداری از بنادر چابهار و شمال تا پایان دولت یازدهم برای بهره برداری از کریدور شمال – جنوب، اظهار کرد: دولت در همه زمینه ها از جمله آب، محیط زیست، برق، عمران شهری و روستایی تلاش های بسیاری انجام داده و خواهد داد.

وی همچنین با اشاره به دستاوردهای علمی دولت یازدهم در عرصه بین الملل، گفت: ما امروز در زمینه علم و دانش و فناوری در میان ۲۵ کشور بزرگ دنیا از لحاظ پیشرفت علمی تراز اول را کسب کرده ایم.

بازدید اپلیکیشن 149 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. والا دروغ چرا، ما که نشنیدیم توهین کنندگانی که بهش لقب عالی جناب سرخ پوش داده بودند، و بعدش زیر سایه اش قایم شدن و از نردبان نامش بالا رفتند و خوردندو بردند، اظهار شرمندگی کرده باشند. ولی دیدیم افرادی را که یه روز شعار (دشمن هاشمی، دشمن پیغمبر است!!) میدادند،بعدها چقدر متعجب و حیران شده بودند،و البته دلشکسته و متحیر، بله برادر اینجوریآست.

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.