رفتن به پمپ بنزین تبدیل به خاطره می‌شود؟

دانش و فناوری

احتمالاً تقاضا برای نفت در سال‌های آینده افت بزرگی را تجربه خواهد کرد زیرا خودروهای الکتریکی بیشتری تولید خواهند شد و تعداد کشورهایی که برنامه‌هایی برای ممنوعیت تولید و تردد خودروهای احتراق داخلی اعلام خواهند کرد افزایش خواهد یافت.
به گزارش خبرآنلاین به نقل از پدال،استفاده از خودروهای الکتریکی و مصرف سوخت بهتر می‌توانند سبب افت تقاضای ۳٫۵ میلیون بشکه‌ای به نفت در روز تا سال ۲۰۲۵ شوند. این میزان کاهش تقاضا تقریباً برابر با تولید نفت ایران که سومین تولیدکننده طلای سیاه اوپک می‌باشد خواهد بود.

اگر خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۴۰ یک‌سوم بازار را به دست گیرند، می‌توانیم شاهد کاهش تقاضای ۹ میلیون بشکه‌ای نفت در روز باشیم که چیزی در حدود ۹۰ درصد تولید روزانه عربستان سعودی است.

فرانسه، آلمان، بریتانیا، چین و هند اخیراً پیشنهادهایی برای ممنوعیت یا محدودیت استفاده از خودروهایی با پیشرانه‌های احتراق داخلی اعلام کرده‌اند.

موسسه تحلیلی Barclays همچنین گفته که خودروهای الکتریکی راه درازی برای دست‌یابی به فروش انبوه دارند. مشتریان می‌توانند به خاطر قیمت بیشتر و طول عمر باتری از این خودروها دور شوند و درعین‌حال توانایی صنعت خودرو برای افزایش سریع تولید هنوز زیر سؤال است.

فروش جهانی خودروهای الکتریکی در سال پیش رشد ۴۰ درصدی داشته و تعداد کل مدل‌های الکتریکی حاضر در جاده‌ها به حدود ۲ میلیون دستگاه می‌رسد که کمتر از ۰٫۲ درصد کل بازار خودروی جهان را شامل می‌شود. نیازی به گفتن نیست که قیمت نازل بهای سوخت نیز نقش مهمی داشته و مشتریان را به خرید خودروهای بزرگی چون شاسی بلندها با پیشرانه‌های احتراق داخلی تشنه تشویق می‌کند.

بازدید اپلیکیشن 174 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.