دیدار با تتلو منجر به شکست رئیسی در انتخابات شد؟

سیاسی

انتخاب به نقل از المانیتور نوشت: اصولگرایان در ایران در حالی که سرشان را می خارانند به این فکر میکنند که چرا رقابت ریاست جمهوری را واگذار کردند. برخی بر این باورند که دیدار رییسی با یک رپر جوان ایرانی عامل شکست رییسی بوده است.

این دیدار بین امیر تتلو و رییسی با هدف جذب رای حوانان صورت گرفت اما در نهایت به قیمت شکست او تمام شد.

امیر حسین مقصودلو در حالی که آستین هایش را بالازده بود و تتوهای او پیدا بود با لبخندی بر لب کنار رییسی نشست. این رپر جوان به خاطر آهنگ هایش درباره زندگی و عشق معروف است اما این ظاهر غیر موجه او ۴ میلیون فالویر در اینستاگرام و ۱٫۲ میلیون هوادار در فیس بوک دارد که به تتلیتی ها معروفند. ظاهر او عمدتا با موهای بلند و پیرسینگ چانه است. همه اینها برای اینکه بتوان این شخصیت را به اصولگرایان چسباند، خیلی سخت است.

نشستن تتلو و رئیسی در کنار یکدیگر عجیب و غریب بود. تتلو کار خود را یک دهه پیش آغاز کرده و آلبوم ها و موسیقی هایی را بدون مجوز وزارت ارشاد ایران منتشر کرده است. رییسی تولیت آستان قدس رضوی است. تتلو دوبار تا کنون بازداشت شده .یک بار در سال ۲۰۱۳ به جزم حضور در کانال های غیر مجاز ماهواره ای و بار دیگر در ۲۰۱۶ که این بار به مدت ۶۲ روز به جرم تشویق به فساد در میان جوانان از طریق موسیقی اش دستگیر شد.

در یکی از ویدئوهای مربوط به دیدار رییسی و تتلو، او به رییسی می گوید که اگر به او مجوز داده می شد موزیک ویدئو آهنگ امام رضا را در حرم میساخت. شایعات زمانی آغاز شد که گفته شد تتلو اجازه برگزاری کنسرت در مشهد را دریافت کرده است. چنین مراسمی به کل با رویکردهای پدر زن رییسی و امام جمعه مشهد در تضاد بود. علم الهدی اجازه برگزاری هیچ کنسرتی را در مشهد نمیدهد .

بسیاری از ایرانی ها این شیرین کاری تبلیغاتی را بی صداقتی در سیاست خواندند و این دیدار را به سخره گرفتند.

تتلو در ابتدا از شهردار تهران محمدباقر قالیباف حمایت کرده بود. کسی که آموزش موسیقی را در مراکز فرهنگی شهرداری در سال ۲۰۱۴ ممنوع کرده بود. تتلو صدای خود را ضبط کرد و در کانال تلکرامی اش گذاشت. تتلو بعد از کناره گیری قالیباف به نفع رییسی از رییسی حمایت کرد. برخی از ایرانیان فکر میکنند دیدار تتلو و رییسی با امید مجوز گرفتن برای آهنگ هایش با رضایت خود او برگزار شده است.

پس از انتخابات حامیان روحانی به خیابان ریختند و دیدار رییسی و تتلو را مسخره کردند. جک های مختلفی در فضای شبکه های اجتماعی میان مردم رد و بدل می شد.

با روشن شدن نتیجه انتخابات بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی دیدار رییسی و تتلو را دلیل شکست رییسی خواندند.

یک اصولگرا در توییتر خود نوشت پیروزی روحانی عجیب نبود چرا که همه حامیان قالیباف به رییسی رای ندادند. دیدار تتلو و رییسی فاجعه بود.

اینکه چه تعداد رای به دلیل این دیدار از سبد رای رییسی خارج شده معلوم نیست اما آنچه روشن است این است که این دیدار تصویر رییسی را بین اصولگرایان تخریب کرد. به محض اینکه روحانی پیروزی شد تتلو به پست گذاشتن در اینستاگرام خود ادامه داده است.

شاید اینکه دلیل شکست رییسی را تتلو بدانیم کمی اغراق آمیز باشد اما این ایده که دیدار با یک رپر میتواند شانس ریاست جمهوری یک کاندیدای اصولگرای را افزایش دهد خنده دار بود. بیایید با واقعیت ها مواجه شویم: رییسی چه بخواهد چه نخواهد تا زمان های بسیار به این ماجرا شناخته خواهد شد.

بازدید اپلیکیشن 419 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. میگم واقعا جریان این دیدارو نمیدونید یا عمدا خودتونو میزنید به اون راه. بابا جریان این بوده رییسی پرواز داشته به مشهد قبل از پروازش این تتلو میاد به دیدنش و رییسی هم قبول میکنه ببینش حالا این وسط یه شخصی هم ازشون فیلم میگیره یعنی خود تتلو بدون قرار قبلی میره پیش رییسی یعنی اگه قبول نمیکرد ببینش کار خوبی بود !؟ حالا جالبه رقیب یه جوری نشون دادن که انگار خود رییسی رفته پیش تتلو و بهش التماس کرده که بذار باهات یه عکس بگیرم. زشته واقعا این کارا حالا خوبه روحانی صدتا بدتر از تتلو حمایتش میکردن

  2. رئیسی بنده خدا خودش خبر نداشت چجوری تخریب شد وسط خستگی و شلوغی انتخابات کدوم شیر پاک خورده بلیط اشتباهی داد دستش یعنی هرچقدر تلاش میکردن نمیتونستن در این حجم رئیسی رو تخریب کنن تتلو ضامن نارنجک بود رئیسی کشید

  3. نکته جالب اینجاست که امثال تتلو و سایر خواننده ها ، به خاطر قُضاتی همچون رئیسی و طیف حامیان وی مجبور به #زیر_زمینی_بودن و #غیرمجاز خوندن میشن و در نهایت به سمت #زندان هم پیش میرن . پارادوکس ماجرا این مسئله بود …

  4. احمدی نژاد تو جلسه سوال مجلس سال نودش جمله ی قشنگی گفت اینکه موقع انتخابات اقشار خاصی رو بیاریم جلو دوربین و بعد انتخابات برین پاچه ی اون گروها رو بگیریم درست نیست. این تناقض ها یه روز کار دست ادم میده.

  5. راست گفتند که چوب خدا صدا نداره. چون آقای رئیسی و آقای قالیباف و در کنار آن ها آقای میرسلیم بنا را بر این گذاشته بودند تا دولت حاضر را در صدا و سیما و رسانه‌ها تخریب کنند و دست به تحقیر این دولت زدند. به جای اینکه هر یک از کاندیداها به برنامه های آینده خود بپردازند دست به خراب کردن دولت آقای روحانی زدند.
    آیا این دولت دو مورد کار خوب و اساسی در کارنامه خود ندارد؟!! عده ای تخریب و تحریف می کنند و اسمش را می گذارند انتقاد. آیا این واقعاً به دور از انصاف و انسانیت نیست؟!

  6. این تتلو چی داره که یه عده آدم خودشونو براش قربونی میکنن؟یه آدم منفور فاسد معلوم الحالیه که عکساش و فیلمهای مستهجنش هنوز تو شبکه ها هست ،سیاسیون باید زرنگ تر این حرفا باشن و بخاطر چهار رای بیشتر وجهه ی خودشونو تخریب نکنند.

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.