«داعش» به زبان فارسی، ایران را تهدید کرد

سیاسی
 گروه تروریستی – تکفیری «داعش» روز یکشنبه ۶ فروردین (۱۶ مارس) با انتشار ویدئویی به زبان فارسی، رسما جمهوری اسلامی ایران را تهدید کرد.
به گزارش فارس، به نظر می‌رسد این اولین ویدئو رسمی منتسب به داعش علیه ایران باشد که به مدت ۳۷ دقیقه منتشر شده و در آن حداقل سه نفر علیه ایران سخن می‌گویند.
تلاش شده است که هر یک از این افراد نماینده‌ای از یکی از قومیت‌ها در ایران بوده و فرد اول موسوم به «ابو فاروق الفارسی» نماینده فارس‌زبان‌ها، فرد دوم موسوم به «ابو مجاهد البلوشی» نماینده قوم بلوچ و فرد سوم موسوم به «ابو سعد الاحوازی» نماینده هموطنان عرب‌زبان باشد.
ویدئو با ارائه اطلاعاتی از تاریخ سرزمین کهن ایران و امپراتوری فارس آغاز می‌شود که مملو از تحریف‌های آشکار است. ارائه اطلاعات غلط درباره تاریخ ایران تا دوره صفویه و بعد از آن پهلوی و سرانجام جمهوری اسلامی ادامه می‌یابد.
داعش در این ویدئوکلیپ که انتشار آن را به آنچه «ولایت دیاله» (شرق عراق نزدیک مرز غربی ایران) منتسب می‌داند، صرفا اهل سنت ایران را هدف قرار داده و تلاش می‌کند مردم اهل سنت را به آنچه «جهاد» می‌خواند تحریک و به ایجاد ناامنی در ایران دعوت کند.
داعش در این ویدئو می‌گوید که حکومت ایران همیشه در حال کشتار اهل سنت است [!] و اهل سنت باید برای احقاق حقوق خود فرصت را از دست ندهند و با جمع‌آوری سلاح، انبار و توزیع آن علیه حکومت ایران وارد اقدام مسلحانه شوند.
این گروهک تروریستی با به نمایش گذاشتن تصاویری از نمایندگان اقلیت‌های دینی و مذهبی در مجلس شورای اسلامی و حتی علمای اهل سنت در ایران آنان را کافر و مرتد توصیف می‌کند که در حال همکاری با «حکومت رافضی ایران» هستند.
داعش در این ویدئو اصلا از مردم ایران سخنی نمی‌گوید و صرفا اهل سنت را خطاب قرار داده و تلاش می‌کند با ذکر آیاتی از قرآن آنان را به اقدام ضدامنیتی و خرابکاری علیه ایران و مردم آن تحریک کند.
در حالی که داعش در عراق نفس‌های آخر را می‌کشد و «پایتخت» خودخوانده‌اش در عراق یعنی موصل را به زودی از دست می‌دهد، در پایان ویدئو از زبان فردی که آن را «ابو مجاهد البلوشی» معرفی کرده می‌گوید که این گروه «ایران را فتح می‌کند».
بازدید اپلیکیشن 1,178 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

 1. آفرین بر ملت غیور ایران همه خاک ایران سرای من است و در ایران همه با هم برادرن من هم با جناب آقای گودرزی موافق متأسفم برای منافقین خود فروخته ایی که روی شکلک خندان کلیک کردن امیدوارم دوستان عزیز با کلیک روی شکلک عصبانیت یکپارچه هموطنان عزیز را به افراد به ظاهر ایرانی اثبات کنند

 2. من اول ایرانی ام بعد زرتشتی ام. و همه ی ملت اول ایرانی هستند بعد مسلمان و مسیحی و اهل سنت.پس این ایرانی بودن ماست که متحد و یکپارچگی مارو مستحکم کردت.و این داعش و امریکا و هر گورستانی بدونه تا خون ایرانی در جریانه.هیچکس هیچکس این اراجیف داعش گوش نمیده و حاضر نیست بر علیه مردم خودش دست به جنایت بزنه.من حاضرم در فقر و تنگدستی بمیرم و حاضرم ضعیف و نحیف از گرسنگی باشم و از بیکاری زجر بکشم.اما بخاطر پول و جاه و مقام دست به کشتن هیچ انسانی نمیزنم الخصوص هموطن خودم که از خودم هستن و خانواده من محسوب میشن.پس داعش اینو بدونه این اراجیفی که بلغول کردند هیچ مخاطبی نداره.به خواب هم نمیتونن تکه تکه شدن ایران عزیزم ببینند چه برسه به واقعیت.داعش تو از سردار سلیمانی های ما مثل … میترسی اونوقت ایران تهدید میکنی.ما اعراب نیستیم به کشورمون حمله کنی و پناهنده کشورهای اروپایی بشیم.ما ایرانیا تا دشمن از خونمون بیرون نکنیم و نابودش نکنیم آروم نمیشینیم
  پس اراجیفت واسه خودت نگهدار.

 3. اخه یکی نیست به این بزغاله ها بگه چطوری میخواین سنی های ایران رو علیه مردم ایران که خود سنی ها هم جزو همون مردم ایران هستن تحریک کنین؟ اخه شماها مال این حرفها هستین ایران رو فتح کنین، اجداد پدرسوختتون توی زمان ساسانیان که ایران و روم هردو زخمیه جنگهای فرسایشی بودن فتح کردن دویست سال نشد با اوردنگی شوت شدن بیرون،وجود دارید بیاد کثافتهای بیشرف، بابا بزرگتون صدام حسین با کل قبیله عربشون نتونست همون عربهای ایرانی تف انداختن توی صورتش، اینجا ایرانه نه عراق و سوریه ضعیف، اینجا سرزمین ایرانه که دوهزارو و ششصد ساله اسم ایران روشه

 4. مردم با کلیک عصیانیتشون رو ابراز نمی کنن،
  داعش اگه بیاد مردم سرشون گرم تلگرامه،
  همه با هم متحد هستن که ایران نابود نشه،
  در کل نصف اونایی هم که میگن میرن دفاع ،مرخرفی بیش نگفتن ! چون جرأت میخواد

 5. دوست عزیزم آقای محمود گودرزی همچین خودشو فدایی میدونه واونایی که روی شکلک خنده کلیک کردن و منافق که من فکر کردم مجتهده وفتوای جهاد داده .عزیزم الزاما شکلک خنده کلیک کردن به معنی وطن فروشی نیست به معنی خنده دار بودن اراجیف داعشیا هم میتونه قلمداد بشه .

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.