داستان هزار و ۵۰۰تومانی شدن قیمت بنزین از ساعت ۱۱صبح امروز

اقتصادی

اگر امروز در کانال‌های تلگرامی خبر خوانده‌اید مبنی بر اینکه افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰تومان قطعی شده است، احتمالا ناامیدانه دنبال اخبار تکمیلی هستید. هفت صبح «قطعی بودن این خبر تا این لحظه» را زیر سوال می‌برد و برای آن استدلال خاص خودش را دارد.

درست است که بر اساس بودجه ۹۷ قیمت بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان تعیین شده اما دولت در اجرای این قانون مختار است و با وجود گمانه‌زنی‌های متعدد هنوز تصمیم نهایی در مورد این مسئله گرفته نشده است.

لابد الان می‌پرسید خبری که از یکی دو ساعت پیش در حال دست به دست شدن است و برایش تیتر شوکه‌آور «قیمت جدید سوخت رسماً اعلام شد» را انتخاب کرده‌اند، موضوعش چیست؟

این خبر توسط یکی از خبرگزاری‌ها نوشته شده و مبنای آن انتشار یک گزارش روی پایگاه اطلاع رسانی دولت است.

محض اطلاع باید بگوییم کلمات کلیدی گزارش موجود روی پایگاه اطلاع‌رسانی دولت «معضل بیکاری و تنگنای مالی» است و نویسندگانش در بخشی از گزارش اثرات گرانی بنزین بر تورم را هم بررسی کرده‌اند. اگر چه در نهایت و پس از خواندن متن می‌توان به این نتیجه رسید که دولت از افزایش قیمت بنزین خوشش می‌آید اما قطعا انتشار این گزارش روی پایگاه اطلاع‌رسانی دولت حداقل تا امروز و همین لحظه به معنای رسمی شدن قیمت جدید سوخت یا اعلام ۱۵۰۰تومانی شدن بنزین نیست.

بازدید اپلیکیشن 413 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. این شگرد این دولت و دولت های قبلی و همچنین رسانه های وابسته به آنهاست که وقتی میخواهند یک بلایی بر سرمردم بیارند خبرش را پخش میکنندکه بلفرض بنزین میخواد بشه 2000 تومان بعد و بعد سخنگوی دولت ویا باقی جراید و روزنامه ها میگویند :تا برج 12 امسال بنزین گران نخواهد شد این طور هست که سر مردم رو کلاه میزارن و یواش یواش تمامی بلایا رو روی عوام مردم پیاده میکنند و خواهند کرد

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.