حمله کرباسچی به BBC فارسی روی آنتن زنده

سیاسی

ایسنا: شامگاه سه‌شنبه در بخش خبری ساعت ۲۲ تلویزیون بی بی سی فارسی، دو عضو حزب کارگزاران حضور داشتند؛ عطاءالله مهاجرانی مهمان حاضر در استودیو بود و غلامحسین کرباسچی به صورت تلفنی در این برنامه شرکت داشت.

مهاجرانی تمامی سوالات یک‌طرفه مجری این برنامه را رد و تمام‌قد از مدیریت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دفاع کرد. او هاشمی رفسنجانی را چهره‌ای موسس و نهادساز خواند و او را سه کانون «مردم، نظام و اسلام» تشبیه کرد که در هر مقطعی به فکر مردم بود و هرگز اشتباه استراتژیک یا تاکتیکی نداشت.

اما غلامحسین کرباسچی سخنانش را با انتقاد پررنگی به بی بی سی آغاز و صراحتا اعلام کرد که در سه شب گذشته، این رسانه انگلیسی به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توهین کرده و در حق این شخصیت بین‌المللی ظلم کرده است.

او با اعتراض به یک‌جانبه بودن برنامه‌های شب‌های گذشته بی بی سی و دعوت از چهره‌های منتقد و معترض به هاشمی، در واکنش به مجری برنامه که مدعی بود خانواده هاشمی و خود کرباسچی در روزهای گذشته پاسخ بی بی سی را نداده‌اند، گفت: «الان هم بگذارید من حرفم را بزنم. یا حرفم را قطع کنید یا بگذارید حرفم را بزنم! کار بی بی سی در اهانت به یک شخصیت بین‌المللی و ملی در ایران، توهین بود، نه انتقاد!»

دبیرکل حزب کارگزاران از حضور بهزاد نبوی با قدی خمیده در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی یاد کرد و افزود: چهره‌هایی از نهضت آزادی هم در این مراسم حضور داشتند که نشان می‌داد حتی منتقدان هاشمی هم به احترام او در این مراسم حضور یافتند.

کرباسچی در واکنش به انتقادات روزهای گذشته بی بی سی به مدیریت هشت ساله دولت هاشمی در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی، خاطرنشان کرد: هر مشکلی هم در داخل کشور باشد، راه حلش هم در درون کشور هست.

بازدید اپلیکیشن 430 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

 1. نمیگم بی بی سی هرچی میگه درسته.ولی تو این مورد حق با بی بی سیه خودشون واسه دفاع نیومدن نه اینکه نیان.درست نیست انتظار تریبون یه طرفه داشته باشیم.اینجوری قرار بود باشه میشد تلوزیون خودمون.

 2. حالا شد حق با بی بی سی؟؟؟؟تا دیروز بی بی سی اخ و تف و کانال اونوری بود.کرباسچی هم جاسوس و طرفدار انگلیس بود که mahammad ؟؟؟؟شماها حزب بادین هروقت هرکی علیه شما صحبت کنه حتی حق بگه میگین دشمنه.هروقت هم همون دشمن واسه شما حرف بزنه میشه رفیق گرمابه.تکلیف خودتون رو روشن کنید.آخر سر بی بی سی بده یا خوبه.

 3. ☝بحث خوب و بد بودن بی بی سی یا کرباسچی نیست ، موضوع اینه که دشمن همیشه دشمنه ، شاید برخلاف میل باطنیش از دستش در بره حرفی یا کاری بکنه که به ضرر خودش و یا به نفع طرف مقابلش تموم بشه ، همون قضیه عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد 😞

  امثال کرباسچی هم تکلیف شون روشن هست ، تا وقتی که در چهارچوب نظام و رهبری حرف بزنند و اقدام کنند مشکلی نیست ولی اگه عناد کنند و شمیر از رو ببندند دیگه کارتمام هستش 😏

  امثال کرباسچی در عین منتقد بودن موجودیت خود رو در حفظ نظام میدونند چون میدونند که اگه نظامی که توش داره زندگی میکنه نباشه ، دشمن بیرونی به خود کرباسچی هم رحم نمیکنه ، پس انصاف رو فراموش نمیکنه فقط همین ☺

  قابل توجه امثال آقای shahram

 4. اتفاقااین چندروزه پیگیربرنامه هاشون بودم وبه حق توی مناظرات وبرنامه هاشون به طرفین تریبون میدادن.. جناب کرباسچی هم بارفتن بزرگترین سنگرزندگی شان،حالا درصددبافتن کلاهی نو،از نمد بی بی سی ست.!!

 5. اووووف چقدر هم تو یکی انصاف داری.کامنت های چرت و پرتت رو خودت پاک کردی یا ۷صبح زحمت کشید؟؟؟؟این که تو دهن مرده حرف بزارن یا به همسر کسی بگن تو هم ایشالا زود میری پیشش انصافه؟؟؟تو انصاف که خوبه پیشکش.امثال شماها مرد هم نیستین چه برسه به با انصاف.مطمئنا کامنت منو نمیزارن.با کلاه شرعی هاتون و هزینه کردن از رهبر میخواین ریشه دین و اسلام رو بخشکونین.ولی کور خوندن دشمنان.هاشمی و راهش که همون راه امام راحل و رهبر انقلابه تا موقعیکه ما هستیم ادامه داره.عملکرد کرباسچی در مقایسه با دوستان پاکدست شما مثل مقایسه بیابون با دریاست.

 6. دشمنه؟آقا یاد بگیر دشمنت هم حرف میزنه گوش کنی ببینی چی میگه.دشمن خودمونیم که به خودمونیم رحم نمیکنیم.تهمت و دروغ به شخصیتای خودمون میزنیم.انگشت اتهام و وطن فروشی و فتنه اکبر و هزار جور وصله ناجور رو به آدما میزنیم بعد موقع مرگشون میشینیم گریه میکنیم.جای استفاده از همچین شخصیت هایی خونه نشین و منزویشون میکنیم.اینکارا رو انگلیس و اسراییل و امریکا نمیکنه.ما میکنیم.و همون دشمنا ازش ماهی میگیرن.تا زمانی که تو این مملکت اتحاد و همدلی نباشه و همه بخوان تفرقه و تهمت بزنن هیچی درست نمیشه.فقط روز به روز فقر و بی اخلاقی و فساد همه جا رو میگیره.

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.