حاشیه‌های مراسم بدرقه عزت‌الله انتظامی

فرهنگی

پیکر مرحوم عزت‌الله انتظامی در حالی به سمت آرامگاه ابدی بدرقه شد که مراسم تشییع‌اش شرایط به‌ نسبت متفاوتی با برخی از دیگر چهره‌ها داشت.

به گزارش ایسنا، از ساعت حدود هشت صبح یکشنبه، ۲۸ مردادماه مردم علاقه‌مندی که به سمت تالار وحدت می‌رفتند شاهد حضور نیروهای انتظامی از چهارراه ولیعصر (عج) تا خیابان‌های اطراف تالار بودند. خیابان شهریار نیز از تقاطع خیابان «اراک» توسط جرثقیلی بسته شده بود تا از ورود اتومبیل‌ها به محوطه جلوگیری شود.

از آنجا که مراسم تشییع عباس کیارستمی و ناصر ملک‌مطیعی با حضور گسترده مردم همراه بود که در آخرین مورد به سر دادن شعار علیه صدا و سیما و نیز در اعتراض به برخی مشکلات ختم شده بود، به نظر می‌رسید کنترل بیشتری برای تکرار نشدن آن وضعیت در نظر گرفته شده بود.

برای این مراسم جایگاهی در حیاط تالار تعبیه شده بود تا خانواده انتظامی و هنرمندان در آنجا حضور داشته باشند و پس از شروع رسمی مراسم همه به جایگاهی مشابه در خیابان شهریار روبه‌روی در اصلی تالار وحدت هدایت شدند تا هم سخنرانی‌ها ایراد و هم نماز میت خوانده شود.

در این مراسم هنرمندانی همچون محمدعلی کشاورز و مسعود کیمیایی نتوانسته‌ از میان جمعیت خود را به جایگاه اصلی برسانند؛ به طوری که مردم جلو ماشین محمد علی کشاورز ازدحام کردند تا عکس بگیرند و با وجود تلاش برای ورود از دری دیگر باز هم موفق نشد و مجبور به رفتن شد.

با این اوضاع به نظر می‌رسد بیشتر هنرمندان به دلیل وضعیت ناخوشایندی که با عکس‌ گرفتن‌های مردم همراه می‌شود و نمونه‌های فراونی که از آن در تشییع امروز دیده شد، از حضور در این مراسم خودداری کرده‌اند و به جای آن رفتن به بهشت‌ زهرا (س) را ترجیح دادند.

جماعتی که گویا فقط برای دیدن سلبریتی‌ها به این نوع مراسم می‌آیند، در زمانی‌ که پرویز پرستویی اعلام کرد که پیکر عزت‌الله انتظامی از داخل حیاط به سمت خیابان “حافظ” تشییع می‌شود، به جای همراهی با این هنرمند، از بین میله‌ها به سمت ساختمان اصلی تالار با سرعت رفتند تا بتوانند با هنرمندان عکس بگیرند و سرانجام با دخالت نیروها و کارکنان تالار به بیرون هدایت شدند؛ هرچند بعضی از آن‌ها تا خیابان‌های اطراف هم بازیگرانی را که می‌شناختند، رها نمی‌کردند.

البته برخی از این “هنردوستان” نه تنها تا بهشت‌ زهرا (س) هم رفتند، بلکه تا بالای مزار عزت الله انتظامی هم مشغول عکس گرفتن بودند!

اما از اتفاقات مثبت این مراسم هم همراهی چند دختر جوان در پایان مراسم بود که به جمع‌آوری پوسترها و کاغذهای ریخته شده در خیابان شهریار مشغول شدند تا این محل همانند قبل از شروع مراسم تمیز باشد.

همچنین شهرداری تهران با نصب بیلبوردهای عزت‌الله انتظامی در سطح شهر با عنوان”خداحافظ بازیگر ” یاد این هنرمند را گرامی داشته است.

بازدید اپلیکیشن 478 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید