جوان ۳۰ساله به علت ناتوانی در پرداخت اجاره خانه، روانه زندان شد

اجتماعی

مدیرعامل ستاد دیه همدان می‌گوید: جوان ۳۰ ساله تنها به علت ناتوانی در پرداخت چهار ماه اجاره خانه که مجموع آن حدود یک میلیون و ۴۰۰هزار تومان، روانه زندان شد.

یدالله روحانی منش، مدیر عامل ستاد دیه همدان طی گفتگویی اظهار داشت: یک زوج جوان پس از آغاز زندگی مشترک، خانه ای را در یکی از محله های حاشیه شهر اجاره می کنند.

مرد جوان متولد سال ۶۶ و بیکار که توان پرداخت اجاره بها را نداشته توسط مالک خانه مسکونی و با تنظیم شکایت و دریافت حکم تخلیه به علت بدهی ۴ ماهه، ماهیانه ۱۷۰هزار تومان روانه زندان می شود.

این جوان به جز اجاره چهار ماه، ۶۵۷هزار تومان نیز بدهی قبض های آب، برق، تلفن و گاز، داشته که به همراه ۱۲۷هزار و ۵۰۰تومان هزینه دادرسی، جمعا بدهی وی به یک میلیون و ۴۶۰هزار تومان رسیده بود.

پس از تشکیل پرونده در ستاد دیه، با رایزینی های صورت گرفته مالک خانه مسکونی تنها ۶۰هزار از بدهی را بخشید و الباقی بدهی این فرد با مساعدت ستاد دیه به صاحبخانه پرداخت شد تا این جوان پس از تحمل یک هفته زندان، آزاد شود.

بازدید اپلیکیشن 154 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. ببینید وضع اقتصادی چقدر خرابه که حتس نمیتونند ۱۶۰۰۰۰۰۰ پول ردیف کنند
    هم مستاجر و هم صاحبخانه بی تقصیرند
    اون صاحبخانه هم حتما واقعا به این مبلغ نیاز داشته که مستاجرو انداخته زندان
    اون پسره هم دیوانه بوده که ازدواج کرده تو این وضع اقتصادی

  2. صاحب خونه هم صاحبخونه های قدیم.گناه صاحب خونه هم نمیشه شست.شاید با همون خونه واجاره اش امرار معاش میکنه.ولی خوبیش این بود خوه صاحبخونه از پولش میگزشت یه میلیون و..زندانیش نمیکرد.به کجا چنین شتابان

پاسخ دهید