جملات عجیب گزارشگر بازی تراکتورسازی و پرسپولیس

ورزشی

“سپردن گزارش زنده بازی‌های لیگ برتر به گزارشگران مراکز استان‌ها، بار دیگر حاشیه‌ساز شد و این بار گزارشگر پرحاشیه مرکز آذربایجان شرقی که ید طولایی در گزارش‌های یک جانبه دارد، سوژه‌ساز شبکه‌های اجتماعی و علاقمندان فوتبال شد”.

تابناک با این مقدمه نوشت: گزارش بازی تراکتورسازی و پرسپولیس در حالی طبق رویه چندسال اخیر به این گزارشگر سپرده شد که وی همواره در ادای جملات عجیب و نامربوط حین گزارش بازی‌های تراکتور مقابل استقلال و پرسپولیس، صاحب شهرت و سابقه بوده است.

پیش از این، شبکه سه به عنوان یکی از کانال‌های سراسری سیما، گزارش بازی‌های سرخابی‌ها در شهرستان‌ها را به گزارشگران بی طرف مستقر در جام جم می‌سپرد اما تغییر این روال باعث شده تا برخی جانبداری‌های گزارشگران شهرستانی، سوهان اعصاب بینندگان سراسری شود.

این نوع گزارش‌ها گرچه باعث خرسندی برخی از اهالی استان میزبان خواهد بود اما ناراحتی بینندگان تلویزیونی در سایر نقاط کشور را در پی دارد. زندگی گزارشگر در جو درون استانی و سنگینی که حول تیمهای همچون سپاهان و تراکتور وجود دارد، باعث می‌شود که تمایل رنگی به شدن در جملات آنها دیده شود.

در بازی این هفته تراکتورسازی و پرسولیس، گزارشگر بازی بعد از به ثمر رسیدن گل گادوین منشا از روی یک ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه، اعلام خطا از سوی داور را مشکوک خواند! این در حالی است که صحنه‌های آهسته به وضوح خطای هند مدافع تراکتور را نشان می‌داد و حتی خود بازیکن هم اعتراض خاصی به اعلام خطا نداشت! البته او بلافاصله شادی گل معمولی منشا را سوژه کرد و آن را تقبیح کرد و در پی آن اعتراض و احتمالا تکرار فحاشی سکوها را ناشی از این شادی تحریک کننده دانست.

متاسفانه اعتراض به تصمیمات داور و فشار به قاضی میدان، از بازیکنان و نیمکت مربیان و سکوها به میکروفون صداوسیما رسیده و این موضوع هر روز کار را برای داوران سخت‌تر می‌کند. گفتن جملاتی که حس اعتماد تماشاگران به داوران فوتبال را کم می‌کند، در ادامه به تشدید جو ضد داوران در استادیوم ها خواهد انجامید و فضای فرهنگی فوتبال کشور را مسموم و مخدوش می‌کند.

اینکه گزارشگر هروقت دلش خواست درباره سوت‌های داور اظهارنظر فنی کند و بخودش اجاره بدهد که روی آنتن عملکرد او را به چالش بکشد، موضوع تازه‌ای نیست. البته در این راه، تاکتیک جالبی هم بکار می‌رود که حتی بعد از تماشای صحنه آهسته و غلط بودن کارشناسی، برخی گزارشگرها با یک جمله که «حالا کارشناسان داوری باید نظر بدهند» حرف خود را غیرمستقیم پس می‌گیرند.”

بازدید اپلیکیشن 316 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

 1. اینا باید تو شبکه استانی خودشون گزارشگری کنن نه سراسری.فوتبال باشگاهی رو با ملی اشتباه گرفتن.تو فوتبال ملی هم عادت به اینکه هر صحنه مشکوک به نفع ما باید باشه داره باب میشه که خودش باعث کم ضرفیت شدن بینندس.تو هر عرصه ای باید ظرفیت باخت رو داشت. صدا سیما مخالف این داستان احتمالا.

 2. الخصوص تیمهای تبریزی.جوری گزارشگری میکنن که انگاری دارن با تیمهای خارجی بازی میکنن.خیلی افراط گری میکنن و خودشونو برتر میدونن.این خیلی بده خیلی بد.اقای ساعی هم مرکز سهند بینهایت جانبدارانه گزارشگری میکنه.همه ما ایرانی هستیم و فقط یک بازی معمولیه قرار نیست شهرها و نژاد و ملیت زیر سوال ببریم اقایان گزارشگر شهرستانی.

 3. این موضوع در مورد گزارشگران تهران هم صدق میکنه ولی چون اکثر مردم طرفدار دو تیم پایتخت هستند ،متوجه این موضوع نمیشوند ،و این جانبداری رو فقط طرفداران تیم مقابل یا سپاهان یا تراکتور یا بقیه تیمها متوجه میشوند ،وقتی به عنوان مثال آقای فردوسی پور گزارش بازی سپاهان پرسپولیس رو انجام میدن ،باز به عنوان مثال چیزی که میشه بهش رجوع کرد لحظات گل زدنه دوتیمه ،وقتی پرسپولیس گل میزنه هر کس خواب باشه از خواب میپره از بسبا هیجان و داد اعلام گل میکنن،از اونطرف وقتی مثلا تیم سپاهان گل میزنه حتی با ناراحتی اعلام گل میکنن ،البته بقیه گزارسگران که دیگه جای خود دارن…. پس یکطرفه قضاوت نکنید ،هر کدوم از بازیهایی که در تهران انجام مبشه رو اگه با نگاه بی طرفانه نگاه کنیم متوجه این قضیه مشهود میشیم که به چه صورت طرفداری تیم تهرانی رو میکنن که داد تماشاچی تیم مقابل به آسمون میرسه

 4. من که ندیدم گزارشگری به این تابلویی طرف تیمی رو بگیره
  حتی همون فردوسی پور و مزدک و … که نام میبرین
  گزاشگر بازی های تبریز و تهران رو بدن جام جم گزارش کنه
  والا استقلال پرسپولیس میرن شهرستان
  مخصوصا تبریز
  تلوزیون رو خاموش می کنم
  بس که رو اعصابن گزارشگرای شهرستان
  البته من خودم شهرستانی هستم

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.