جزئیات دلار تک نرخی ۴۲۰۰تومانی

اقتصادی

دولت و مجلس کمر همت بسته‌اند تا هر طور شده بازار ارز را کنترل کنند. نتایج جلسه شبانه دولت تعیین قیمت چهار هزار و ۲۰۰تومانی و تک نرحی کردن دلار بود. امروز در مجلس جزییات بیشتری از ماجرا مطرح شده است. با هم جزییات جلسه و مباحث مطرح شده در آن را مرور می‌کنیم:

۱- ولی الله سیف در صحن علنی مجلس در توضیح سیاست دولت برای ارز تک نرخی ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: قرار نیست ۴۲۰۰ تومان ثابت بماند ممکن است در طول سال ۵-۶ درصد هم تغییر کند که این امری کاملا طبیعی است.

۲- رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: نرخ مبادله ای دیگر وجود ندارد. یک نرخ فقط داریم که همان ۴۲۰۰ تومان است. سیف ادامه داد: نرخ مبادله ای و سامانه سنا هر دو ۴۲۰۰ تومان است؛ با این نرخ همه نیازهای منطقی کشور، دانشجو، بیمار و مسافر… پاسخ داده می شود.

۳- رییس کل بانک مرکزی در سخنرانی خود در صحن علنی مجلس، اظهارداشت: تصمیم گرفته شده بهترین تصمیم در حال حاضر است زیرا با توجه به افق دیدی که وجود دارد، شرایط عادی نیست و دشمنان در حال برخی اقدامات هستند. وی افزود: سامانه ای ایجاد شده تا تمامی ارزهای ورودی به کشور از منابع مختلف و همچنین مصارف در کشور در این سامانه ای وارد شود.

۴- برخی نمایندگان مجلس درآغاز جلسه علنی امروز با حضور در تریبون محل سخنرانی سیف و سردادن شعار استعفاء – استعفاء مانع از سخنرانی وی در خصوص وضعیت نوسان نرخ ارز شدند.

۵- پس از جلسه دیشب دولت و از ساعات ابتدایی صبح امروز تیم‌های عملیاتی دستگاه‌های عضو در اماکن عرضه و معاملات ارز در استان تهران مستقر شده‌اند.

بازدید اپلیکیشن 309 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. دقیقا همون اتفاق چند سال پیش تکرار شد که دلار به زور حدود هزار تومان بود یه تحلیلگر تو روزنامه ی دنیای اقتصاد نوشته بود نرخ واقعی دلار سه تا پنج هزاره، اون موقع من باورم نمیشد تا به چشم خودم دیدم، حالا دوباره رفتن سراغ تک نرخی کردن به زور دلار

پاسخ دهید