ترامپ فرمان محدودیت صدور ویزای کار را امضا کرد

جهان

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه فرمان موسوم به «آمریکایی بخر، آمریکایی استخدام کن» را امضا کرد.

مهمترین بند این فرمان، آغاز اصلاح فرآیند صدور روادید استخدام نیروی کار ماهر یا همان ویزای کار است.

روادید موسوم به «H-1B» به کارخانه‌ها و شرکت‌های آمریکایی اجازه می‌دهد کارکنان خارجی ماهر و متخصص را برای سمت‌هایی مشخص استخدام کنند.

از آنجا که شرکت‌های فعال در حوزه فناوری بسیاری از نیروهای خود را با اتکا به این روادید استخدام می‌کنند، به شدت مخالف فرمان اجرایی ترامپ هستند.

فرمان روز سه‌شنبه فعلا تغییری در روند صدور ویزای کار ایجاد نمی‌کند، اما به چهار وزارتخانه آمریکا مأموریت می‌دهد تا اصلاحات پیشنهادی خود در مورد این روادید را ارائه کنند.

به گزارش فارس،ترامپ در مراسم امضای این فرمان که در کارخانه‌ای در «ویسکانسین» برگزار شد، با بیان اینکه «تاکنون هیچ دولتی در ۹۰ روز به اندازه این دولت دستاورد نداشته»، گفت: «می‌خواهم کالای بیشتری با نشان زیبای “ساخت ایالات متحده” را شاهد باشیم.»

وی افزود: «از زمان پیوستن چین به سازمان تجارت جهانی، ۷۰ هزار کارخانه آمریکایی تعطیل شده‌اند. ۷۰ هزار کارخانه. اما دیگر این وضعیت ادامه نخواهد یافت. دیگر اجازه نمی‌دهیم شکوفایی ما را بدزدند. عظمت را به ایالات متحده باز خواهیم گرداند.»

ترامپ در ادامه به اصلاح روند صدور روادید کاری پرداخت و گفت نباید اجازه داد نیروهای خارجی فرصت‌های شغلی مردم آمریکا را از بین ببرند.

وی گفت: «از این پس، روادید H1B تنها برای کارمندان بسیار ماهر صادر می‌شود، تا فرصت‌های شغلی کارگران آمریکایی از دست نرود.»

ترامپ ادامه داد: «زیرساخت‌ها را بازسازی میکنیم. هواپیما، کشتی و پل‌های جدیدی به دست نیروهای آمریکایی، با فولاد آمریکایی و ابزار آمریکایی ساخته می‌شوند.»

بازدید اپلیکیشن 63 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.