ترامپ زنجیره دست‌های رهبران آسه‌آن را پاره کرد

جهان

گرفتن عکس در مراسم نشست رهبران آسه‌آن برای ترامپ به یک معضل تبدیل شد؛ رئیس‌جمهور آمریکا هر چه کرد نتوانست حتی یکی از انگشتان دست خود را به نفر کناری‌اش برساند تا پروژه دست دادن رهبران تکمیل شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که از زمان روی کار آمدن تقریبا تمامی قواعد تشریفات سیاسی را به هم ریخته در نشست رهبران آسه آن هنگام گرفتن عکس دسته‌جمعی با مشکل بزرگی روبرو شد و هر چه کرد نتوانست دستش را به نفر کناری خود برساند.

در حالی که دیگر رهبران با نگه داشتن ضربدری دو دست خود به افراد کناری خود دست دادند ترامپ در نهایت با دو دست خود دست دراز شده نگویان شوان فوک، نخست‌وزیر ویتنام را گرفت. در این میان رودریگو دوترته، رئیس‌جمهور فیلیپین و میزبان نشست نتوانست دست‌ ترامپ را بگیرد و این زنجیره در واقع تکمیل نشد.تشکیل یک زنجیره از دست‌ها در نشست آسه آن با حضور رهبرانی از چین، آمریکا، روسیه، نیوزلند، استرالیا، هند، کانادا، ژاپن و کره جنوبی یک رسم دیرینه است.به هر حال به نظر می‌رسد ترامپ لحظاتی بعد متوجه اشتباهش شد و در نهایت حلقه ارتباطی میان نگویان و دوترته را به زور کامل کرد.

این تاجر سابق و سیاستمدار کنونی با پروتکل‌های دشوار تشریفات بین‌المللی مشکل دارد و این مشکل حتی در سفرهای بسیار رسمی وی به دیگر نقاط جهان به خوبی خود را نشان می‌دهد.

منبع: ایسنا

بازدید اپلیکیشن 125 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. اپراتور عزیز هفت صبح،شما در چند خبر قبل تر ،فیلم این اجلاس رو گذاشته بودید و هیچ مشکلی نبود در دست دادن ترامپ به آدمای کنارش ،اونم مثل دیگران دستاشو داد به کناریش وهمراه با بقیه دستاشو اورد پایین.واقعا یه انتقاد جدی که به شما و خیلی از خبرگزاری ها مثل شما وارده اینه که به هر در و دیواری میزنید ،یه چیزیو بفرستین و تیتر بزنید .

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.