تب کریمه چقدر به فروش جگرکی‌ها آسیب زد؟

اقتصادی

رئیس اتحادیه فروشندگان دل، جگر و قلوه گفت: ترس مردم از مصرف جگر در واحدهای صنفی دارای مجوز بیهوده است زیرا تمام مواد اولیه ما از کشتارگاه‌های مجاز اطراف تهران که زیر نظر دامپزشکی فعالیت می‌کنند تهیه می‌شود و با وجود ۱۵ کشتارگاه صنعتی بزرگ، دیگر نیازی به تهیه گوشت قاچاق نیست.

غلامحسین شیرازی در خصوص تاثیر تب کریمه کنگو بر میزان فروش اعضای این اتحادیه گفت: متاسفانه شیوع این بیماری و طرح شایعات در مورد آن، تاثیر مستقیمی بر فروش گذاشته است به طوری که امروز اعضای این اتحادیه با مشکلات زیادی رو به رو شده‌اند.

شیرازی ادامه داد: با وجود کنترل این بیماری و اظهار نظر وزیر بهداشت اما باز همه مردم از خرید جگر و یا صرف آن در جگرکی‌ها خودداری می‌کنند. ما حتی به اعضایمان ابلاغ کردیم که سخنان وزیر بهداشت مبنی بر کنترل تب کریمه کنگو را در مغازه‌ها نصب کنند.

وی ادامه داد: از اول ماه مبارک رمضان که این بیماری شیوع پیدا کرد، فروش اعضا نزدیک به ۸۰ درصد کاهش یافت. بعضی واحدها حتی در طول روز ۱۰ دست هم فروش ندارند و دخل آنها نهایتا روزی ۲۰۰ هزار تومان است که کفاف پول کارگر را نیز نمی‌دهد.

شیرازی تصریح کرد: ترس مردم از مصرف جگر در واحدهای صنفی دارای مجوز بیهوده است زیرا تمام مواد اولیه ما از کشتارگاه‌های مجاز اطراف تهران که زیر نظر دامپزشکی فعالیت می‌کنند تهیه می‌شود و با وجود ۱۵ کشتارگاه صنعتی بزرگ، دیگر نیازی به تهیه گوشت قاچاق نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان دل و جگر و قلوه با اشاره به تاثیر رسانه‌ها گفت: این وظیفه رسانه‌ها است که حرف مسئولین را منعکس و خیال مردم را از بابت کنترل این بیماری راحت کنند. ضمن آن که مردم باید بدانند که اگر جگر، دل و قلوه کاملا پخته شود دیگر هیچ خطری برای مصرف کننده ندارد.

بازدید اپلیکیشن 71 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.