تأکید پمپئو بر ضرورت تشدید فشارها علیه ایران

سیاسی

یک مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد «مایک پمپئو» قصد دارد در حاشیه اجلاس «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) ضمن تأکید بر تشدید فشارها علیه ایران، به متحدان واشنگتن در مورد منابع نفتی جایگزین اطمینان خاطر دهد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت که در اجلاس ناتو، پمپئو با وزرای کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان پیرامون ایران گفتگو خواهد کرد.

به گزارش مهر،مایک پمپئو پیش از سفر به بروکسل، در ابوظبی با سران امارات متحده عربی پیرامون ایران گفتگو و از آنان به دلیل همکاری در روند مقابله با ایران تشکر کرد!

وزیر خارجه آمریکا در پایان دیدار خود با «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی و «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات در پیامی توئیتری از مشارکت این دو مقام اماراتی در تعمیق پیوندهای راهبردی، اقتصادی و امنیتی میان آمریکا و امارات و پایبندی مستحکم آنها به مقابله با «فعالیت‌های بدخیم» ایران در منطقه تشکر کرد!

یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا نیز به خبرنگاران گفت که مقامات بلندپایه این وزارتخانه مذاکرات سه روزه با مقامات عربستان سعودی پیرامون ایران را به پایان رسانده و در خصوص «راههای جدید برای محروم سازی دولت ایران از منابع درآمدی» بحث و گفتگو کردند.

بازدید اپلیکیشن 88 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید