برف چیزی نیست؛ مردم را از زیر بهمن سیاست بیرون بکشید

تک نگاری

امروز صبح، کسانی که در تهران می‌خواستند از بزرگراه‌های اصلی نیمه شمالی و غربی شهر استفاده کنند با ترافیکی سنگین روبرو شدند. مثل یکی دو روز دیگر در این هفته. در همین حال، از سه استان شمالی کشور خبر می‌رسد که بارش برف باعث شده، مردم، حتی بیش از یک نیمروز، از دسترسی به تاسیسات شهری مثل آب، برق و گاز محروم بمانند. وضعیت در استان مازندارن و به خصوص منتهی الیه شرقی این استان یعنی شهرهای آمل و قائم شهر، بدتر از سایر نقاط گزارش شده. همه این‌ها هم در حالی است که بندرعباس، برای چندمین روز متوالی به شدت تحت تاثیر پدیده ریزگرد قرار گرفته است و نفس مردم «تنگ» شده است.

در این میانه و در حالی که هر سه این ماجراها می‌تواند یک پدیده هواشناسی باشد؛ آن چه بیش از همه جالب توجه است؛ نحوه برخورد مسئولین و نیز رسانه‎‌های دو طیف سیاسی با این ماجرا است. از مسئولین شروع می‌کنیم. از شهرداری تهرانی که برای چندمین روز در یک هفته، در پارو کردن برف و آب کردن یخ خیابان‌ها و بزرگراه‌ها رفوزه شد آن هم به یک دلیل ساده: مسئولین شهری، ۳ روز بعد از اربعین، هنوز به حال و هوای کار بازنگشته‌اند. در مازندران وضع جالب‌تر است. سه سال قبل، غرب این استان با چنین «غافلگیری» روبرو شد و حالا شرق استان از «غافلگیر» شدن مسئولین عزیز ما رنج می‌برد. راستی! چقدر غافلگیر می‌شوید. والله که سورپرایز شدن هم یک بار و دوبارش مزه دارد. از آن طرف، با شاهکار معاون محیط زیست چه کنیم که برای نفس تنگی هفته پیش تهران و مرگ و میرهای ناشی از آن کلمه طبیعی را به کار کرده تا دیگر اصلا نتوانیم از چرایی و چگونگی عدم مهار پدیده ریزگرد انتقاد کنیم. بندرعباسی‌ها محترم! طبیعی باشید لطفا!

البته باز هم باید غصه رسانه‌ها و پوشش آن‌ها نسبت به این موضوعات را خواند. غصه اینکه کانال طنز بزرگترین خبرگزاری (اصولگرای) این کشور فقط به ماجرای مازندران نگاه می‌کند و اصلاح‌طلب‌ها هم ظاهرا فقط حوزه استحفاظی خودشان، شمیرانات، را می‌بینند.

در این میان، بهترین توصیه را همان معاون محیط زیست کرده. بیایید طبیعی باشیم که ظاهرا این چیزها دارد برایمان طبیعی می‌شود.

بازدید اپلیکیشن 558 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. هفت صبح عزیز… چه لطفی داره که اخبار تو رو بخونیم و برات کامنت بذاریم… تو که ماشالله فقط اونایی رو که مذاقت سازگارن اوکی میکنی… حتی کامنت های ساده. از این به بعد فقط برات تملق و چاپلوسی میکنم

  2. بی کفایتی و بی تدبیری بین آقایون مسعول داره موج میزنه. این عداره ها و کارکنانش که ۱۲ ماه سالو خوابن حالا یه روز یه مشکل یا یه بحرانی تو کشور پیش میاد اونم اینجوری. قطعا اگه اداره شهرها و محیط زیست و امور کشور هم شعار و ریا و دروغ بود الان ما مرفه ترین مردمان دنیا بودیم.

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.