ایتالیا پس از ۵۹ سال از راهیابی به جام جهانی بازماند

ورزشی

تیم ملی ایتالیا در دیدار برگشت پلی آف جام جهانی ۲۰۱۸، در استادیوم سن سیرو شهر میلان پذیرای سوئد بود که در پایان با تساوی بدون گل، از راهیابی به جام جهانی بازماند. به گزارش طرفداری، ایتالیا بازی برتری را در نیمه نخست ارائه کرد. الساندرو فلورنتزی، نخستین موقعیت تیم ملی ایتالیا را ایجاد کرد، امّا ضربه او از پشت محوطه جریمه با فاصله از کنار دروازه به بیرون رفت. در ششمین دقیقه بازی، صحنه ای جنجالی اتفاق افتاد و در حالی که آگوستینسون درون محوطه جریمه پارولو از ایتالیا را سرنگون کرد، داور اعتقادی به اعلام ضربه پنالتی نداشت.

در سیزدهمین دقیقه بازیکنان ایتالیا باز هم از راه دور شانس خود را امتحان کردند، امّا ضربه متئو دارمیان از کنار دروازه به بیرون رفت. در مقابل بازیکنان سوئد روی برخورد توپ با دست مدافع ایتالیا اعتقاد به ضربه پنالتی داشتند که بازهم داور با قاطعیت اعلام کرد که اعتقادی به ضربه پنالتی ندارد.در بیست و هفتمین دقیقه، بازهم با پاس عمقی جورجینیو، چیرو ایموبیله در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد، پاس به بیرون او با عبور از مقابل دروازه سوئد به کاندروا رسید و شوت سرکش وینگر ایتالیا راهی به دروازه پیدا نکرد و از بالای دروازه به بیرون رفت.

در سی و نهمین دقیقه جدی ترین موقعیت بازی تا این لحظه روی دروازه سوئد خلق شد، پاس عمقی جورجینیو به ایموبیله رسید، ضربه سر ضرب او که از بین پای دروازه بان سوئد عبور کرد و در حال حرکت به سمت دروازه بود، توسط مدافع سوئد دفع شد. لحظات پایانی نیمه نخست، فشار ایتالیا بسیار زیاد شده بود و روی ارسال گابیادینی و ضربه سر لئوناردو بونوچی، باز هم دروازه سوئد تهدید شد. در آخرین لحظات نیمه نخست، فلورنتزی که از سمت چپ محوطه جریمه سوئد، مدافع پیش رویش را دریبل کرده بود، از زاویه بسته اقدام به زدن ضربه کرد که با واکنش دروازه بان سوئد همراه شد.

نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در چهل و هفتمین دقیقه از بازی، در شرایطی که مدافع سوئد در محوطه جریمه خودی با زانو به سینه متئو دارمیان ضربه زد، داور خطای هند بازیکن ایتالیایی را گرفت و صحنه ای مشکوک به پنالتی باز هم در این بازی رقم خورد.

در پنجاه و سومین دقیقه، ارسال دارمیان از سمت چپ با ضربه والی پارولو همراه شد که با فاصله بسیار کم از کنار دروازه سوئد به بیرون رفت. در شصت و سومین دقیقه، ونتورا دو تعویض خود را انجام داد و استفان الشراوی و آندره‌آ بلوتی را به جای دارمیان و گابیادینی راهی زمین کرد.

در شصت و پنجمین دقیقه، ضربه بیرون پای فلورنتزی با برخورد به مدافع سوئد کمانه کرد و دروازه بان سوئد در آستانه ورود توپ به دروازه، توپ را راهی کرنر کرد. در هفتاد و هفتمین دقیقه، ارسال کیه لینی از سمت چپ با ضربه عجیب فلورنتزی همراه شد که از بالای دروازه به بیرون رفت.

در هشتاد و پنجمین دقیقه، ال شراوی که درون محوطه جریمه صاحب موقعیت خوبی شده بود با یک ضربه والی دروازه سوئد را تهدید کرد. فشار ایتالیا در لحظات پایانی ادامه داشت و سانتر از جناحین و ضربات سر از دست رفته، داستان تکراری شبِ سن سیرو را رقم زد، تا ایتالیا با تساوی بدون گل و در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، از راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بازماند.

بازدید اپلیکیشن 111 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.