اگر عجله دارید، با هواپیما به سفر نروید

اقتصادی

بررسی آمار رسمی سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد ۵۳.۰۷ درصد پرواز ایرلاین‌های داخلی در شهریور امسال با تاخیر انجام شده و هواپیمایی اترک با ثبت تاخیر ۷۲ درصدی رکوردی تازه‌ای در این زمینه از خود به جای گذاشت.

جدیدترین آمار سازمان هواپیمایی کشوری حاکی از آن است که در شهریور ماه امسال ۶۲۶۱ پرواز توسط ۱۶ ایرلاین داخلی انجام شده است. از این تعداد ۳۳۲۳ پرواز معادل حدود ۵۳٫۰۷ درصد با تاخیر انجام شده است.

بر این اساس آسمان در آخرین ماه تابستان امسال با ۱۰۲۰ پرواز بیشترین سهم در جابجایی مسافران فرودگاه مهراباد را به خود اختصاص داد. از این تعداد ۶۸۳ پرواز معادل ۶۷ درصد پروازها تاخیردار بود تا به این ترتیب دومین ایرلاین با بیشترین تاخیرات پروازی لقب بگیرد. اترک ایر در شهریور ماه توانست با ۷۲ درصد پروازهای تاخیردار رکورد جاودانه‌ای از خود به جای بگذارد. میزان تاخیرات پروازی این ایرلاین در مردادماه امسال ۴۳ درصد بود.

هواپیمایی نفت که مردادماه ۵۷ درصد از پروازهایش تاخیردار بود در شهریور این رقم را به ۶۴ درصد رساند. زاگرس ایر نیز رکود مردادماه خود را تکرار کرد، ۶۱ درصد پروازی این شرکت هواپیمایی در ششمین ماه سال با تاخیر انجام شده است.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز روند رو افولی را طی کرده است. میزان تاخیرات پروازی ایرلاین ملی در شهریور ۹۶ بالغ بر ۵۹ درصد بود. این شرکت در مردادماه ۵۶ درصد پروازهای خود را با تاخیر انجام داده بود.

بازدید اپلیکیشن 73 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.