انتقاد احمد خاتمی از بی‌ریشه خواندن مراسم اربعین

سیاسی

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری در پیامی اظهار کرد: کسانی با تحلیل‌های نادرست و بی‌ریشه خواندن این مراسم یا انگ غیرخدایی زدن به راهپیمایانی که عشق به ابی‌عبدالله (ع) در جانشان موج می‌زند، این نعمت را ناسپاسی نکنند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس خبرگان رهبری، در بخشی از پیام آیت الله سید احمد خاتمی که به مناسبت راهپیمایی اربعین حسینی منتشر شده، آمده است: اربعین حسینی و راهپیمایی میلیون‌ها نفری دلداگان دین، مصداق شعائر دینی است که قرآن آن را نشانه‌ تقوای دل می‌داند، مراسم اربعین حسینی و این راهپیمایی، مانور به خشم آورنده‌ دشمن است که قرآن آن را عمل صالح می‌داند.

وی خاطرنشان کرد: این مراسم، سنتی است که ریشه در دهها روایت دارد که برای زیارت ابی‌عبدالله (ع) با پای پیاده اجر فراوان ذکر می‌کنند. این عبادت بزرگ، شیوه‌ بزرگانی چون شیخ انصاری از مراجع بزرگ نجف بوده که در چند قرن اخیر با فراز و نشیب بوده است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری در این پیام یادآور شد: این مراسم فرصت مغتنم و نعمت بزرگی الهی است که باید شاکر آن بود و تلاش در جهت عمق بخشیدن بیشتر آن را داشت، این مراسم کاملا صبغه‌ دینی و ارزشی دارد و هیچ‌ وابستگی سیاسی، جناحی و حزبی با هیچ جریانی ندارد.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: کسانی با تحلیل‌های نادرست و بی‌ریشه خواندن آن یا انگ غیرخدایی زدن به راهپیمایانی که عشق به ابی‌عبدالله در جانشان موج می‌زند، این نعمت را ناسپاسی نکنند. این جا دیگر با یک جریان سیاسی طرف نیستند؛ با ابی‌عبدالله روبرو هستند و تجربه تاریخی می‌گوید رویارویی با سالار شهیدان عاقبت خوشی ندارد.

بازدید اپلیکیشن 102 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.