امارات خواستار گفتگو با تهران درباره جزایر ایرانی شد

سیاسی

رئیس امارات امروز تهران را به گفتگو درباره جزایر سه گانه یا رجوع به دادگاه های بین المللی دعوت کرد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس امارات امروز در چهل و ششمین سالروز روز ملی این کشور خواستار گفتگو با ایران درباره جزایر سه گانه شد.

وی ایران را به گفتگو یا رجوع به دادگاه بین المللی درباره جزایر سه گانه دعوت کرد و گفت که این امر باعث تقویت امنیت و ثبات در خلیج فارس می شود.

رئیس امارات در ادامه ضمن اعلام حمایت از عربستان سعودی گفت که کشورش هر گونه دخالت خارجی که امنیت و ثبات کشورهایی همچون عربستان و بحرین یا هر کشور دوست و برادر دیگر را خدشه دار کند، رد می کند.

اظهارات این مقام امارات در حالی مطرح می شود که ایران بارها اعلام کرده است جزایر سه گانه تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی ایرانی است و هرگونه اظهارنظر مقامات اماراتی در این خصوص، دخالت در امور داخلی ایران محسوب می شود.

بازدید اپلیکیشن 198 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. مذاکره کنیم بحرین مون رو بدن‌جزایر برا خودشون مگه نه اینکه تا دهه ۳۰ شمسی بحرین‌جز خاک ایران بود ، مقصر سیاستمداران ما هستن که اینا زبون دراز کردن ، مثل جمهوری آذربایجان‌که اجاره بود ۹۹ ساله اما وقتی اجاره اش تموم شد ایران ادعای مالکیت نکرد ، بی عرضگی از خود‌ مسئولین مون هست

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.