اعراب با انیمیشن سعودی حمله به ایران چه برخوردی کردند؟

جهان

انتشار ویدئویی انیمیشنی که در آن ارتش عربستان به سرعت با حمله به زیر‌ساخت‌های ایران و نابودی آنها، تهران را فتح می‌کند، با تمسخر و انتقاد کاربران عرب در فضای مجازی روبه‌رو شد.

روزنامه «الریاض» وابسته به خاندان سعودی که پیش از این نیز با انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز و نژاد‌پرستانه به نظام اسلامی و مردم ایران حمله کرده بود، این‌بار با انتشار یک انیمیشن ویدئویی پنج دقیقه‌ای، اوج آرزوهای کودکانه آل‌سعود و ولیعهد این کشور علیه کشورمان را به تصویر کشید. روزنامه الریاض مدعی است این ویدئو با نام «بازدارندگی عربستان» کار جوانان سعودی است و آن را از یک حساب توئیتر برداشته است. این روزنامه مدعی است، ویدئوی حمله عربستان به ایران حاوی اطلاعات مهمی درباره سیستم بازدارندگی عربستان در زمین، آسمان و دریاست. الریاض در تمجید از این ویدئو آن را نشان‌دهنده بخشی از عملیات واقعی! نامیده است.

این ویدئو که کیفیت تولید آن چیزی بیشتر از کلیپ‌های آماتوری نیست، با جمله‌ای از محمد بن سلمان ولیعهد عربستان شروع می شود که تهدید می‌کند جنگ را به داخل ایران خواهد کشاند. داستان کلیپ نیز از آنجایی آغاز می‌شود که یک کشتی پشتیبانی نیروی دریایی سعودی در آنچه یک عملیات انسان‌دوستانه نامیده می‌شود، از سوی یک ناو ایرانی که شباهت زیادی به ناو جمکران دارد و تعداد زیادی قایق‌های تندرو با پرچم سپاه پاسداران، مورد حمله قرار می‌گیرد. ناو سعودی کمک می‌خواهد و در عرض چند لحظه، ناو جنگی سعودی با حمله‌ای سنگین همه قایق‌های تندرو ایرانی را منهدم می‌کند. ناو سعودی گزارش موفقیت خود را به اتاق فرماندهی ارتش سعودی که محمد بن سلمان در آن مستقر است، می دهد. در این حین افسران حاضر در اتاق جنگ به محمد بن سلمان خبر می‌دهند ایران موشکی را به سمت سعودی شلیک کرده‌است. با دستور ولیعهد سعودی سیستم دفاع موشکی پاتریوت فعال‌شده و موشک ایرانی را در آسمان نابود می‌کند. این‌بار نوبت به ارتش سعودی می‌رسد که تلافی کند. با دستور ولیعهد، هواپیماهای جنگی F15 به پرواز درآمده و با هدایت هواپیماهای جاسوسی آواکس، به سمت ایران حرکت می‌کنند.

محمد بن سلمان دستور شلیک موشک های دور‌برد به سمت نیروگاه هسته‌ای بوشهر و یک پایگاه نیروی هوایی سپاه را می دهد و موشک ها به دقت تمامی زیر‌ساخت‌ها را از بین می‌برند. این ویدئو در سایت روزنامه الریاض و همچنین شبکه الجزیره قطر با کامنت‌های هجو‌گونه کاربران عرب مواجه شده ‌است. یکی از مخاطبان الجزیره در کامنتی با تشبیه ولیعهد سعودی به یک کودک نوشته است: «وقتی این کارها را می‌بینید، می‌دانید که پشت آنها کودکی است که از زندگی چیزی نمی‌داند، بلند شوید‌، جرئت کنید و دست خود را از روی زمین بردارید تا پاسخ آنها را ببینید.‌»

این کاربر با اشاره به بمباران‌های بی‌نتیجه یمن از سوی عربستان یادآور می‌شود که عربستان در مقابل حوثی‌هایی که فقط سلاح سبک دارند، شکست خورده است! کاربر دیگری نوشته این کار برای عربستان دستاورد بزرگی است و می‌تواند روحیه مردم را باز‌گرداند! وی از سعودی‌ها خواسته از این بازی‌ها برای آزادی فلسطین از اشغال اسرائیل نیز بسازد. کاربر دیگر، عربستان را مستعمره امریکا معرفی کرده و دیگری آن را نشان‌دهنده نادانی ولیعهد عربستان دانسته‌است که قبل از مشورت سراغ جنگ می‌رود. یکی دیگر از کامنت‌گذاران یادآور شده که عربستان باید چند میلیون سرباز به استخدام در‌آورد و از امریکا میلیاردها دلار اسلحه بخرد،‌ در حالی اکنون در جنگ سوریه بازنده است! شخص دیگری نوشته: عربستان بعد از شکست‌های متعدد در حالی که به ترکیه و قطر غبطه می‌خورد، این فیلم را ساخته تا روحیه بگیرد! یک کاربر سعودی نیز نوشته کار بسیار ضعیفی است و هرگز ارزش انتشار ندارد. کاربر سعودی دیگری نیز خواستار آزادی بیت‌المقدس به جای تهران شده است و نوشته ما خواهان جنگ با صهیونیست‌ها هستیم.

بازدید اپلیکیشن 418 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

 1. گناه دارن بنده خدا ها شکست ایران براشون عقده شده 😄😄😄
  تو رو خدا مسخره شون نکنید شایدم تو عالم انمیشن هم بتونن ایران و شکست بدن نه تو واقعیت 😄😄😄😄
  خدا ی عقل سالم بهشون بده اینشالا

 2. میشه جو ندید دوستان
  کاری ندارم عربها چی هستن
  ولی اگربخاد به ایران حمله بکنه
  با سلاح هاییکه داره این فیلم دور از واقعیت نیست
  و خاهشن دیدگاه هایی که خودتون دوست دارید
  که مردم ایران بدونن و پخش نکنید

 3. جناب mamadariay جان نترس عزیزم گنده‌تر از عربستانم نمیتونه هیچ غلطی بکنه، اینکه عروسک خیمه شب بازیه، تو در ایران زندگی میکنی، همون ایرانی که وقتی بیش از 60 کشور جهان به اسم کشورهای دوست مردم سوریه!! چپ و راست کنفرانس تشکیل می‌دادند و بیانیه میدادند که بشار اسد باید برود و همه رقمه از لحاظ سیاسی و اقتصادی و اطلاعاتی و تسلیحاتی پشتیبان داعش بودند، یه تنه پشت دولت قانونی سوریه ایستاد و پوزه همه را به خاک مالید.

 4. دوست عزیز که ترسیدی از عربستان؟ ادم خنده ش میگیره ؟ عربستان سلاحش کجا بود که بخاد ب ایران حمله کنه؟ فرض بر این که سلاح هم داشته باشه تو ما رو از عربستان میترسونی ؟ عربستان که عددی نیست ما از آمریکاشم ترسی نداریم ؟ عربستان که عروسک دست آمریکاست ؟
  فوق شم اگه حمله کنه عمر خودشو کوتاه میکنه و تموم عمررم آل سعود میشه ی هفته نه بیشتر ؟ واقعا ادم خنده ش میگیره از حرفتون نتررس من خودم هواتو دارم ؟😂😂😂😂😂

 5. ببینید منطقی نگاه کنید . ارتش ایران هواپیماهاش برای زمان شاه هستش . f14 و f16
  با کلاشینکف و ژ۳ میخوایم بریم به جنگ عربستان . دوستان جو الکی ندید. که بدبخت هستیم . بدبخت تر نکنیم خودمون رو .

 6. شادمهر موسوی
  دوست عزیزی که میگی ما همه چی مون قدیمی هه مال زمان شاه هه؟
  ینی ما از اون موقع تا الان هیچ پیشرفت نظامی نداشنیم ؟
  ینی ما با همین سلاح های قدیمی و پوسیده ..چهل سال تو روی امریکا ایستادیم و داعش شو سر جاش نشوندیم ؟
  ما با همین سلاح های پوسیده سربازان آمریکایی رو تو خلیج فارس اسیر کردیم و آبروی آمریکا رو بردیم ؟
  یا خیلی چیز دیگه ؟
  شاید شما ادم ترسویی باشین و زود پشت این مملکت و خالی کنید ولی اینو فراموش نکنید کشوری که با دست خالی هشت سال جنگبد و پیروز شد
  کشوری که کشوراهای اروپایی رو سرجاشون نشوند یا همون آمریکا و اسرایبل شو …این کشور …کشور بدبخت و ضعیفی نیست که نتونه جواب ی کشور بزدل و مزدور و دیکتاتوری رو مث عربستان رو بده ؟
  شک نکنید که عربستان ی هفته تونست جلوی ایران دوم بیاره اونوقت بیا سنگ شو ب سینه بزن ؟
  اگه شهدای ما و جانبازان ما هم مث شما فکر میکردن اللان چیزی با اسم ایران وجود نداشت که تو اللان بخای اینجا باشی و سنگ ی دیکتاتور رو به سینه ت بزنی

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.