استفاده از خمیر مرغ با شرایط خاص آزاد شد

سلامت و زندگی

تسنیم: معاون دفتر نظارت بر بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی گفت: اصلاحیه مقررات استفاده از خمیر مرغ در کمیته ملی با حضور مسئولان سازمان‌های دامپزشکی، غذا و دارو، استاندارد و عوامل دیگر مورد تأیید قرار گرفت تا استفاده آن در مرحله اول با شرایط خاصی آزاد شود.

فرهمند صالح زاده معاون دفتر نظارت بر بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: اصلاحیه‌ای‌ای درباره استفاده از خمیر مرغ با شرط و شروط خاصی انجام شده است.

وی افزود: این شرایط اکنون به ثبت رسیده است و صنایع تولید سوسیس کالباس می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

معاون دفتر نظارت بر بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: این اصلاحیه در کمیته ملی استاندارد و با حضور مسئولان سازمان دامپزشکی، سازمان غذا و دارو، استانداد و عوامل دیگر مورد تأیید قرار گرفت تا در مرحله اول با شرایط خاصی امکان استفاده داشته باشند و در مرحله دوم دوباره این شرایط تغییر خواهد کرد.

در اطلاعیه پژوهشگاه استاندارد سازمان ملی استاندارد آمده است:« پس از ۲ سال مذاکره و برگزاری نشست های تخصصی کارشناسی، بین روسا و کارشناسان سازمان ملی استاندارد، سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشکی کشور، در مورد تعیین مقررات و چگونگی استفاده از گوشت مرغ جداسازی شده مکانیکی (خمیر مرغ) در سوسیس و کالباس، سرانجام اصلاحیه استاندارد ملی سوسیس و کالباس در مورد شرایط فنی و بهداشتی تولید سوسیس و کالباس با استفاده از خمیر مرغ مصوب شد.

بر اساس این اصلاحیه، کلیه واحدهای تولیدی برای بسته بندی سوسیس و کالباس حاوی خمیر مرغ، باید از پوشش رنگی متمایز به “رنگ زرد” استفاده نمایند و عبارت “حاوی خمیر مرغ” در نشانه گذاری این نوع فرآورده ها درج گردد.

بازدید اپلیکیشن 116 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. خمیر مرغ برای زمان قحطی جنگ جهانی ۲ بوده که ۵۰ ساله حتی تو کشورهای دسته چندم اروپایی و آمریکای لاتین هم ممنوع شده نمیدونم چرا بهداشت چند سال پیش ممنوعش کرده بود گفته بود که سرطان زاست باوجود ممنوعیت استفاده ازاین ماده خطرناک همگیر شده بود چون خیلی ارزونه و تهیش آسان ولی حفظ شرایط بهداشتیش سخت .
    حتی کبابیها هم برای کباب کوبیده استفاده میکردند که هم خوشمزه میکرد و هم از گوشت ارزونتر بود ولی سرطانزا.
    ببین چقدر شرکتهای سوسیس کالباس فروشی فشار آوردن و سبیل مراجع ذیربط چرب کردن که دوباره استفاده از خمیر مرغ آزاد کردند.
    اون موقع که ممنوع بود همه استفاده میکردند وای به حال الان که آزاد شده.

  2. اون مسعولانی که قانونی کردن استفاده از خمیر مرغ رو مطمعن باشید تحت هیچ شرایطی حاضر نیستن خودشون استفاده کنن.اخه کسی که جیبش پر باشه یا فکر میکنه همه مردم مثل خودشن یا اصلا معنی فقر و بهداشت و اینجور چیزارو نمیدونه که میاد اینکارو میکنه

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.