اختصاصی هفت صبح | فعلا خودرو نخرید !

اقتصادی

گروه خودرو روزنامه هفت صبح | بازار خودرو در شرایطی همچنان با نوسان قیمت همراه است که بنا به ادعای فعالان بازار، هر روز رکود در این بازار سنگین‌تر می‌شود به طوری که با وجود افت شدید تقاضا در بازار خودروهای داخلی و وارداتی همچنان شاهد رشد قیمت در بازار برخی از خودروها هستیم. این در حالی است که بی ثباتی و حباب قیمت در بازار وارداتی ها طی یکی دو ماه اخیر موجب ریزش شدید تقاضا در بازار خودروهای خارجی نیز شده است. رئیس اتحادیه نمایشگاه داران با اشاره به تداوم جریان کاهش تقاضا در بازار خودرو گفت : با وجود افت تقاضا و کاهش خرید و فروش در بازار خودرو همچنان شاهد برخی نوسانات و افزایش قیمت ها طی هفته جاری بودیم که عمدتا به دلیل مدیریت عرضه توسط شرکتهاست. سعید موتمنی با توجه به تحولات قیمتی برخی خودروها در بازار اظهار داشت : البته در یکی دو روز گذشته نسبت به هفته گذشته تنها چند خودرو داخلی با تغییر و افزایش قیمت همراه بوده است به طوری که قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۳۴ میلیون در بازار رسیده است همچنین قیمت ۲۰۷ دنده ای با ۴۰۰ هزار تومان افزایش به ۴۴ میلیون است.وی گفت : در میان خودروهای داخلی همچنین سمند EF7 دو گانه سوز به ۳۴ میلیون و ۵۰۰ و پژو ۴۰۵ دوگانه سوز نیز با ۵۰۰ هزار تومان افزایش به ۳۳ میلیون در بازار رسیده است و عملا در سایر خودروهای داخلی شاهد تغییر چندانی نبوده ایم.وی در ادامه با اشاره به تدوام آشفتگی قیمت در بازار خودروهای وارداتی گفت : متاسفانه بازار وارداتی ها هفته هاست با عدم ثبات قیمت روبرو است به طوری که عرضه کننده از این بازار استفاده کرده و هر زمان قیمتی را تعیین می کنند.
وی با توجه به اعلام افزایش ۲ میلیونی قیمت کمری هیبریدی اظهار داشت : با توجه به عدم واردات کمری هیبریدی در چند ماه گذشته ، هم اکنون این خودرو در بازار وجود ندارد که افزایش قیمت داشته باشد.
در بازار خودروهای وارداتی وضع بدتر است و شرایط خطیری در بازار حاکم شده است به طوری که موتمنی در مورد قیمت برخی از خودروهای وارداتی در بازار گفت : هم اکنون قیمت سورنتو ۲۹۰ میلیون ، النترا ۱۶۵ میلیون در بازار است در حالی که در یکی دو ماه اخیر النترا ۱۴۵ میلیون در بازار خرید و فروش می گردید. وی افزود : همچنین قیمت سراتو نیز از که طی ماه گذشته ۱۳۷ میلیون بود امروز در بازار به ۱۵۵ میلیون رسیده است همچنین قیمت سوناتاهیبرید هم اکنون با ختلاف ۲۳ میلیون به ۱۸۵ میلیون و اپتیما فول نیز ۲۰۵ میلیون در بازار رسیده است. وی گفت : متاسفانه به دلیل جنگ روانی در بازار وارداتی ها ، خریداری نیز در بازار پر نوسان وارداتی ها وجود ندارد . رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل تصریح کرد : افزایش قیمت در بازار خودروهای صفر وارداتی بر قیمت خودروهای دست دوم خارجی نیز تاثیر گذاشته است هر چند در این بازار خریداری نیز برای این خودروها نیز وجود ندارد.موتمنی افزود : بازار وارداتی ها در هفته های اخیر عملا قفل شده و با رکود جدی مواجه شده است. وی با توجه به حباب قیمت در بازار وارداتی ها تاکید کرد : در چنین بازاری هر گونه خرید اشتباه است چرا که قیمت ها غیر واقعی بوده و گاها با قیمت های جهانی نیزاختلاف زیادی دارند.

بازدید اپلیکیشن 252 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.